Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 MajR
R E K L A M A

Rawiccy policjanci uratowali 23-latka. Chciał targnąć się na własne życie

› Aktualności› Na sygnale 10 miesięcy temu    9.11.2017
Redakcja
komentarzy 6 ocen 19 / 95%
A A A
Funkcjonariusze, biorący udział w akcji ratowniczej, to sierż. Michał Juszkowski (z lewej) i st. sierż. Mateusz UramFunkcjonariusze, biorący udział w akcji ratowniczej, to sierż. Michał Juszkowski (z lewej) i st. sierż. Mateusz Uram fot. KPP Rawicz

We wtorek, o godz. 12.30, dyżurny rawickiej policji odebrał zgłoszenie telefoniczne od zdesperowanego 23-letniego mężczyzny, który chce popełnić samobójstwo. - Mężczyzna spokojnym tonem oznajmił, że ma dość swojego życia, (…) borykania się z problemami natury finansowej i osobistej. Po tych słowach odłożył słuchawkę - informuje asp. sztab. Beata Jarczewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. 

Dyżurny natychmiast uruchomił nawigację na numer, z którego wykonano połączenie. Na wyznaczone miejsce skierowano patrol policji. - Funkcjonariusze w rejonie wskazanego punktu zauważyli stojącego wysoko na gałęzi drzewa młodego chłopaka. (…) Policjanci zauważyli sznur przywiązany do gałęzi, a mężczyzna miał już na szyi zaciśniętą pętlę - podaje asp. sztab. Beata Jarczewska. Wtedy rawiccy funkcjonariusze rozpoczęli mediację. Po spokojnie przeprowadzonej rozmowie, 23-latek zdjął sznur z szyi, a policjanci pomogli mu zejść z drzewa. - Prawidłowa reakcja, opanowanie i spokój pozwoliły na uniknięcie tragedii - przyznaje policjantka.

O zaistniałej sytuacji została powiadomiona najbliższa rodzina 23-latka. Mężczyzna został zabrany do szpitala.


Fot. KPP Rawicz

(WS)

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 18 głosów: 19 (95%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A