Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Prawica Ziemi Rawickiej
R E K L A M A

Rawicka drogówka podsumowała rok 2017. Mniej wypadków, więcej kolizji

› Aktualności› Wydarzenia 9 miesięcy temu    7.01.2018
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
W wyniku zdarzenia na dawnej drodze krajowej pod Dąbrówką śmierć na miejscu poniósł 34-letni kierowca audiW wyniku zdarzenia na dawnej drodze krajowej pod Dąbrówką śmierć na miejscu poniósł 34-letni kierowca audi fot. (archiwum)

Policjanci przedstawili analizę stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu. W 2017 roku funkcjonariusze odnotowali 366 zdarzeń, z czego 40 stanowiły wypadki. Zginęło w nich 2 mężczyzn. Ranne zostały 53 osoby. W porównaniu z rokiem 2016 liczba wypadków zmniejszyła się o blisko 30%. Spadła też liczba rannych (o ponad 23%). Minimalnie wzrosła liczba kolizji (o 2,3%). 

R E K L A M A

Do najtragiczniejszych zdarzeń drogowych doszło na terenie gmin: Jutrosin i Rawicz. 13 czerwca pod Rogożewem 29-letni kierowca seata ibizy, podczas wykonywania manewru wyprzedzania, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do przydrożnego rowu, a następnie na pole, gdzie kilkukrotnie dachował. W wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. 19-letni pasażer został ranny.

Miesiąc później pod Dąbrówką, 34-letni kierowca audi tt zjechał na przeciwny pas, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym ciągnikiem siodłowym z naczepą. Osobówka wbiła się w barierki. W momencie przybycia służb, mężczyzna był zakleszczony w pojeździe. W wyniku odniesionych obrażeń 34-latek poniósł śmierć na miejscu.


Jak informują policjanci, najczęstszą przyczyną zaistnienia zdarzenia drogowego było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu (13 wypadków, 78 kolizji). Jako przyczynę 6 wypadków i 62 kolizji funkcjonariusze uznali niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Oprócz tego, kierowcy, m.in. nieprawidłowo wykonywali manewr wyprzedzania, nie dostosowali prędkości do warunków ruchu czy doprowadzali do zderzenia przy cofaniu. 


Najspokojniej na drogach było wieczorami i w nocy. W minionym roku, pomiędzy godzinami 21.00 a 6.00, doszło do 2 wypadków i 45 kolizji.


Najwięcej wypadków policjanci odnotowali w lutym (8), a także w lipcu i listopadzie (po 6).


Uczestnikami 241 zdarzeń drogowych byli mężczyźni, a 81 - kobiety. 17 osób pozostało nieustalonych.


Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 168 osobom, w tym: 30 - za kolizje i wypadki; 76 - za kierowanie pod wpływem alkoholu; 43 - za przekroczenie prędkości oraz 19 - za inne przewinienia.


"Pod lupą" policjantów znaleźli się też piesi. Byli uczestnikami 7,5 % wypadków i 3,1 % kolizji. Ani razu nie spowodowali wypadku drogowego. Piesi byli za to sprawcami dwóch kolizji. Nie zachowali ostrożności i weszli na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd. 


Łącznie, wobec pieszych zastosowano 309 pouczeń, wystawiono 205 mandatów, a do sądu trafiło 5 wniosków o ukaranie.

R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ O kufa
9 miesięcy temu ocena: 100%  2
A kolarzy w 2017 nie łapali bo nic nie piszą?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mn
9 miesięcy temu ocena: 83%  1
Piesi dostają pouczenia a kierowcy tylko mandaty od razu gdzie tu sprawiedliwość piesi to święte krowy chodzace po drodze tak jak rowerzyści to za nich policja powinna się zabrać mają ścieżki rowerowe a jadą po ulicy i czemu w tym przypadku policja nie kara
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A