Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Rawicką fontannę uszkodzono w sylwestra

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    11.01.2019
Anna Siecla
komentarzy 57 ocen 9 / 11%
A A A

Na czwartkowej konferencji prasowej burmistrz Grzegorz Kubik przekazał, że zostało sprawdzone nagranie z monitoringu na tym terenie. Zdarzenie miało miejsce w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia.

- Tuż przed północą grupa osób fotografowała się w okolicy niedźwiedzia. Dwie czy trzy osoby weszły na cokół i schodząc jedna z nich nieznacznie uszkodziła płytki - opisywał włodarz. Jak się okazało, jedna z podstaw płytek obniżyła się o około 2,5 centymetra. Grzegorz Kubik powiedział ponadto, że wykonawca naprawił usterkę bezpłatnie, w ramach - jak to ujął - „dobrej współpracy”. Wartość uszkodzenia wyniosła około 1.500 zł. Burmistrz zaznaczył, że sprawa została zgłoszona na policję.

Dopytaliśmy również o to, czy zostanie sporządzona ekspertyza budowlana obiektu. - Powód uszkodzenia był podobny, jak przy poprzednim zdarzeniu - odpowiedział Kubik. - Tym razem, jednak skok był z niższej odległości i, na szczęście, nie spowodował takich zniszczeń, jak poprzednio. (…) Tylko jedna z podstaw przesunęła się w wyniku tego naporu. Wykonawca i producent ostrzegał nas, że przy tego typu zdarzeniach, coś takiego może mieć miejsce. Żadnych ekspertyz nie robiliśmy, ponieważ z nagrania jasno wynika, że uszkodzenie było spowodowane przez skok z cokołu - zakończył.

+ 1 głosów: 9 (11%) 8 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (57)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bolo
5 miesięcy temu 57
Na wyborach można się pomylić Sam głosowalem na Nowoczesną A dziś jest poza progiem wyborczym
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zbulwersowany wyborca Kubika
5 miesięcy temu ocena: 100%  56
Naszą fontannę uszkodzono w momencie rozpoczęcia jej remontu, i tak już pozostaje do tej pory. Dlaczego ta fontanna jest inna od tej którą nam prezentowano na grafikach dotyczących rewitalizacji plant. Dlaczego nas okłamano, kto to zrobił i dlaczego. Dlaczego robicie ten remont plant bez ładu i składu, mieszacie style, robicie buble. Kto zatwierdził te okropne zejścia i te kanciate poręcz, pasuje to na plantach jak wół do karety. Podajcie personalnie, kto za to odpowiada.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do ciekawego
5 miesięcy temu ocena: 73%  55
Obiecał więcej niż p. Jacek Gwizdek.
~ Ciekawy
5 miesięcy temu ocena: 77%  54
Wyborco a co burmistrz zrobił dobrego że głosowales na niego.
~ Obserwator
5 miesięcy temu ocena: 100%  53
A ja się zapytam, kto projektował oświetlenie plant, że przy ul. Dąbrowskiego, dwa pierwsze stopnie od góry nie są oświetlone. Można się "połamać"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
5 miesięcy temu ocena: 100%  52
W lutym pewnie tez sie zawali w marcu i kwietniu tez. Az skonczy sie gwarancja i juz nie beda naprawiac zadarmo a za nasze podatki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Poręcze.
5 miesięcy temu ocena: 100%  51
Stare poręcze miały zaokrąglone profile i były bezpieczne. Nowe z ostrymi brzegami sterczą przy zejściach jak gilotyny. Kto to projektował i przede wszystkim zatwierdził ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Iza
5 miesięcy temu ocena: 100%  50
zapytano v-ce burmistrza o kształt poręczy ale opowiedział dlaczego jest taki kolor i materiał a kształt pominął.
~ Kanty jak żyleta
5 miesięcy temu ocena: 100%  49
Ockną się jak jakieś dziecko głowę rozetnie, ba nawet starszemu człowiekowi to może się przydarzyć.
~ andrzej
5 miesięcy temu ocena: 100%  48
wiecie co za tyle kasy to powinni jezdzic autem po tej fontannie i nic nie powinno sie stac.czy niema na to osoby odpowiedzialnej za ten kicz...panie burmistrzu robicie chale ,,,kupe kasy wywalili i co z tego wyszlo...naprawili w imie wspolpracy?ale jazda przeciez trzeba sie bronic za ten bubel......tyle pieniedzy i starach przed zblizaniem sie do niedziweidzia.....jaka wladza takie przetargi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fontanna
5 miesięcy temu ocena: 27%  47
Jak nie będziesz pajacował to możesz śmiało zbliżać się do niedźwiadka.
~ sily wstyd
5 miesięcy temu ocena: 100%  46
Skutki poprzedniego skoku to 6 000 zl. Podobno to był też wandalizm. Do dzisiaj Kubik nie wyjaśnił co tam się stało, filmu nie pokazał. Kasy od sprawcy nie wziął. Może boi się że wtedy wszyscy zobaczą że to z powodu kiepskiej jakości się dzieje!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaa
5 miesięcy temu ocena: 93%  45
Fuszera i bubel. Skoro wiedzą, że wykonali trefny projekt to dlaczego nie dodali informacji na tabliczce - "nie wchodzić grozi zawaleniem" lub "nie skakać po płytkach". To niebezpieczne, by nawet dzieci tam skakały.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wszechobecny " KUBIZM "
5 miesięcy temu ocena: 98%  44
To że fontanna jest bublem, totalnym bezguściem i profanacją rzeźby już wiemy. Ale popatrzcie na te schody i poręcze, kto to projektował, kto pozwolił zrobić taki bubel, gdzie konserwator. Te chromowane poręcze pasują idealnie do stylowych ławek i lamp. Poręcz zamocowana 50 cm od schodów, a przy zjazdach dla wózków jeszcze dalej, kto ze starszych ludzi lub dzieci chwyci się tej poręczy na taką odległość. Czy nikt z władz tego nie widzi. zamiast zamocować te poręcze w tych kamiennych krawężnikach to ktoś je wkopał po najmniejszej linii oporu z boku w piachu pół metra od schodów. Bubel na całej linii. Wykonawca tych zejść to jakieś nieporozumienie, gdzie nadzór inwestora.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do głosa
5 miesięcy temu ocena: 100%  43
Cóż za silna arogancja, prymitywizm i buta przez ciebie przemawia. Denne odzywki rodem z Kiepskiego. to twój idol? Zmienić rzeczywistość ? na co ? na gorsze, popatrz do czego to wasze zmienianie rzeczywistości prowadzi. Demokracja to opium dla naiwnych, wydaje ci się że masz coś do powiedzenia. Nie masz nic, jesteś tylko pionkiem w grze, pulę zbierają inni, mądrzejsi od ciebie. Daleki jestem od płaczu, a raczej śmiać mi się chce z tych udających wielce zaangażowanie w pracę społeczno - użyteczną dla ludzi. Ta pyszałkowatość was zgubi. A co ty potrafisz ? Pokaż twoje osiągnięcia, te demokratyczne.
~ Głos mieszkanca
5 miesięcy temu ocena: 20%  42
Nie chodzisz na wybory to musisz płakac. Możesz zmienić rzeczywistość demokracja daje takie możliwości. Pokaż co potrafisz i nie strasz bo się zes.. asz. Powodzenia
~ Do głosa mieszkańca
5 miesięcy temu ocena: 100%  41
Pamiętaj że jeszcze połowa Rawiczan nie należy ani do tej mniejszości, ani do tej twojej większości. Polityka nas brzydzi. Ale my też mamy swoje zdanie, i jak będziecie mocno podskakiwać i z nami się nie będziecie liczyć, to możesz czsami znaleźć się dzięki naszym głosom w mniejszości, i to tej dużo mniejszej.
~ Głos mieszkanca
5 miesięcy temu ocena: 7%  40
do Izy Burmistrz jak najbardziej bierze pod uwagę głosy mieszkańców. Jednak muszą być to głosy większości. Póki co może to być dla Ciebie przykre ale jesteś w mniejszości.
~ Do Izy
5 miesięcy temu ocena: 100%  39
Bo burmistrz i radni BSR uważają takie uwagi za polityczny atak, i silnie się z tego powodu obrażają. Oni myślą że wszystko co robią jest idealne, i nie podlega krytyce.
~ Klakierzy
5 miesięcy temu ocena: 90%  38
Bo burmistrz i jego BSR mają ludzi w głębokim poważaniu. Obsadzili stołki, po ktòre nie szli, biorą kasę, do ktòrej czują obrzydzenie i coś się w Rawiczu dzieje. A fejsbukowi klakierzy, klaszczą i zachwycają się byle czym.cudnie,panie burmistrzu.
~ Iza
5 miesięcy temu ocena: 95%  37
Czy burmistrz w ogóle czyta i bierze pod uwagę głosy mieszkańców? Ludzie widzą fuszerę, ale nic się z tym nie robi.
~ Janko Valski
5 miesięcy temu ocena: 79%  36
Hej dziewczyno, spójrz na misia, On przypomni Grzegorza zawsze ci Nieszczęśliwego misia-rawisia, Który w oczach ma tylko szare łzy. Biały miś biały miś dla dziewczyny, Którą kocham i będę kochał wciąż, Lecz dziewczyna lecz dziewczyna,jest już z innym A ja kocham i będę kochał wciąż, Hej dziewczyno, spójrz na misia, On przypomni Grzegorza zawsze ci Nieszczęśliwego misia-rawisia, Który w oczach ma tylko szare łzy. Płynie czas jak ta rzeka, i nie wrócą, nie wrócą tamte dni. W moim sercu jest dziś rana którą zatrzeć możesz tylko ty. Hej dziewczyno, spójrz na misia, on przypomni Grzegorza zawsze ci nieszczęśliwego misia-rawisia, który w oczach ma tylko szare łzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Vivien1
5 miesięcy temu ocena: 86%  35
Program metra sześciennego wody - 4 x LIPA. Fontanna nieporozumienie.Planty w betonach. Wejścia pozmniejszane - zobaczcie co się w niedziele dzieje koło czerwonego kościoła - ludzie gęsiego wchodzą i schodzą na miejscu wyciętego drzewa. Niepełnosprawny te zejścia projektował - umysłowo. Ja się pytam gdzie był silny rejon !?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kur ja
5 miesięcy temu ocena: 100%  34
Chyba proboszcz musiał podpaść kubicemu hehe
~ Mieszkanka
5 miesięcy temu ocena: 79%  33
Strach żeby mój synek tam w lato sobie latał po wodzie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
5 miesięcy temu ocena: 25%  32
Łoł. Twój synek lata . Ale czad!!!!!!!!!!!!!!!!
~ Tomi
5 miesięcy temu ocena: 83%  31
Plastikowy bubel ta fontana...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janko Valski
5 miesięcy temu ocena: 89%  30
Ustawić przed fontanną tabliczkę z napisem: ZAKAZ STEPOWANIA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ K2
5 miesięcy temu ocena: 89%  29
Czyli ogólnie wiadomo że takie rzeczy będą się zdarzyć a i tak zdecydowano o budowie takiej fontanny. Gdzie tu jakaś logika. Ta fontanna będzie cały czas w remoncie i pochłonie więcej niż jej zbudowanie. BRAWO!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BAREJA
5 miesięcy temu ocena: 95%  28
MI SIĘ PODOBAŁ STARY MIŚ W STAREJ FONTANNIE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ biedny miś
5 miesięcy temu ocena: 79%  27
I ja mu mówię: zmieniłeś się miśku., a on do mnie:(w Wigilię to było) po pijaku mnie odnawialii takie beznadzieje wyszło.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gów.o prowda
5 miesięcy temu ocena: 80%  26
Gów....y miś, gów....a władza :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ służby śpią
5 miesięcy temu ocena: 85%  25
Buble są na całej długości plant. A tyle naszych pieniędzy tam zostało wydanych. Skandal. Może wreszcie ktoś się zajmie tymi nieprawidlowościami????????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wit
5 miesięcy temu ocena: 49%  24
Zdjecie tego kretyna powiesic kolo fontanny niech wzyscy widza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomek
5 miesięcy temu ocena: 67%  23
Popieram !!!!!!!!!!!!!!
~ Fotograf
5 miesięcy temu ocena: 69%  22
Może twoje
~ Mieszkaniec
5 miesięcy temu ocena: 47%  21
Czas najwyższy pociągnąć sprawców do odpowiedzialności przede wszystkim finansowej przy okazji sprawę nagłośnić i skończą sìę te i inne wandalizmy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomek
5 miesięcy temu ocena: 78%  20
Popieram kom. mieszkańca !!!!!!!!!!!!!!
~ Jan
5 miesięcy temu ocena: 85%  19
Tak, najwyższy czas ukarać, ale tych co do postawienia takiego bubla za tak ogromne pieniądze dopuścili. Niegospodarność, to mało powiedziane.
~ ...
5 miesięcy temu ocena: 75%  18
Proszę skończyć z laniem wody. Skoro jest zapis z monitoringu to proszę uszczegolwic czy skakaly dwie osoby czy może trzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rawiczanin
5 miesięcy temu ocena: 90%  17
Proponuje żeby ogrodzić drutem kolczastym aby nikt się nie zbliżał do misia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Słusznie ukarać
5 miesięcy temu ocena: 32%  16
Widzę że Gwizdki siedzą i komentują bo się nudzą że wszystko źle zrobione podskakiwac to możecie na trampolinie a nie po niedźwiedziu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kiedy pseudoredaktorek się ujawni?
5 miesięcy temu ocena: 81%  15
Widać że w otoczeniu kubika same prymitywy. Żal mi tych ludzi. A w niedzielę w pierwszej ławce.
~ Józek
5 miesięcy temu ocena: 41%  14
Kiedy wreszcie policja i prokuratura zacznie karać ludzi niszczących mienie gminne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miś polarny
5 miesięcy temu ocena: 82%  13
Brak celowego działania!!!! Chyba że specjalnie wszedł i skoczył ażeby zniszczyć!? Powinni ustawić tabliczkę zakazującą wchodzenia na misia!!! No i żeby patrzeć na niego nie dłużej niż kilka sekund, gdyż jego jasne oblicze może powodować ślepotę!!!
~ Nina Tintirintin
5 miesięcy temu ocena: 83%  12
Fuszerka na maxa xD
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jaro
5 miesięcy temu ocena: 73%  11
głupszego tłumaczenia nie słyszałem, ale co od tego człowieka można się spodziewać.Ta fontanna to fuszera która zagraża zdrowiu osób które tam spacerują i mam nadzieję, że nie dojdzie do tragedii bo wtedy chyba sam niedźwiedź bedzie winien .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tacy silnie bezpartyjni
5 miesięcy temu ocena: 75%  10
Skutki poprzedniego skoku to 6 000 zl. Podobno to był też wandalizm. Do dzisiaj Kubik nie wyjaśnił co tam się stało, filmu nie pokazał. Kasy od sprawcy nie wzioł. Może boi się że wtedy wszyscy zobaczą że to z powodu kiepskiej jakości się dzieje!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grażka
5 miesięcy temu ocena: 89%  9
Niedźwiedź mówi: Patrz na mnie i mnie nie dotykaj!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ olek
5 miesięcy temu ocena: 81%  8
Jak nic mamy do czynienia z fuszerką zagrażającą zdrowiu ludzi ale burmistrz idzie w zaparte. Jak się stanie nieszczęście wtedy się obudzą. Przecież wystarczy, ze tam równocześnie wejdzie kilku ciężkich ludzi efekt może być taki sam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Belzebub
5 miesięcy temu ocena: 91%  7
Ja tam po wigilii widziałem ruszajace się płytki.. co za szajs
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naćpany
5 miesięcy temu ocena: 27%  6
No stary Widocznie w kapuście miałeś te grzybki. Dawaj namiary jak masz jeszcze trochę. Zaraz wpadam do ciebie.
~ Czas na nowych
5 miesięcy temu ocena: 72%  5
W swój cokół Kubik sam się postukaj a później gadaj.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Donald
5 miesięcy temu ocena: 70%  4
Słabi to kiedy to referendum.Czas na komedi ciąg dalszy.
~ Skoczek
5 miesięcy temu ocena: 60%  3
Jak ktoś nie ma rozumu to i monitoring nie pomoże i nie odstraszy jak widać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Frank
5 miesięcy temu ocena: 31%  2
Patrząc na to ile minusów ma ten komentarz widać niestety poziom inteligencji społeczności naszego regionu, albo chociaż tego portalu :/
~ rawi
5 miesięcy temu ocena: 71%  1
skandal zrobili takie gó......no i teraz co wielkie larum za taką kase to ten miś powinien być niezniszczalny jaka władza taki miś ha ha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji