Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Rawicka lekkoatletka w programie ministerstwa

› Sport i rekreacja› Aktualności ponad rok temu    4.02.2018
Weronika Skrzypczak
komentarzy 0 ocen 4 / 75%
A A A
 Karolina Kucharczyk ze złotym medalem Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku Karolina Kucharczyk ze złotym medalem Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku

Karolina Kucharczyk, urodzona w Rawiczu polska lekkoatletka, mistrzyni paraolimpijska w skoku w dal z 2012 roku, wicemistrzyni świata z 2011 roku oraz rekordzistka świata, bierze udział w programie ministerstwa.
 

R E K L A M A

Rawicka lekkoatletka znajduje się w gronie 73 zawodników, którzy w tym roku dołączyli do programu resortu - team100.

Jego głównym celem jest wsparcie, m.in. młodych, polskich i perspektywicznych zawodników, a korzysta z niego już 200 sportowców.

„Dodatkowe wsparcie umożliwia młodym sportowcom, m.in. łączenie kariery sportowej z nauką i podnoszeniem kwalifikacji zawodowych” - czytamy w informacji na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Każdy ze sportowców, korzystających z programu team
100, otrzymuje dofinansowanie w kwocie około 40 tys. zł.

Jednocześnie, zawodnicy mogą sami zadecydować o tym, jak wykorzystają fundusze, otrzymane w ramach programu. Środki mogą przeznaczyć, m.in. na: fizjoterapeutę, lekarza, dietetyka, psychologa, suplementację, wynajem mieszkania czy studia.


Program, który powstał z inicjatywy Witolda Bańki w ubiegłym roku, realizuje Polska Fundacja Narodowa oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A