Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Rawicka policja zapowiada wzmożone kontrole

› Aktualności› Na sygnale 6 miesięcy temu    20.12.2018
Karol Pospiech
komentarzy 17 ocen 2 / 0%
A A A
 fot. archiwum portalu

Policjanci rawickiej drogówki będą prowadzić wzmożone działania na drogach powiatu rawickiego, ale nie tylko.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia.

- Ze statystyk wynika, iż w okresie przedświątecznym oraz świątecznym zwiększa się przestępczość: włamania do domów, mieszkań czy samochodów, kradzieże mienia oraz oszustw internetowych. Warto pamiętać, że złodzieje nie świętują - dla nich to czas intensywnej „pracy”, bo wykorzystują nasze zabieganie i nieuwagę - przypomina asp. sztab. Beata Jarczewska, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu.

Funkcjonariusze proszą o zachowanie ostrożności i wzmożoną czujność nie tylko podczas zakupów, również tych internetowych, ale także na drogach. Apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, wzajemny szacunek oraz kulturę jazdy. Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu będą czuwać policjanci wydziałów prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego.

Policjanci rawickiej drogówki będą prowadzić wzmożone działania na drogach. Ich zadaniem będzie m.in. eliminowanie nietrzeźwych kierowców, niestosujących się do ograniczeń prędkości, wyprzedzających w miejscach niedozwolonych, jeżdżących bez zapiętych pasów, korzystających podczas jazdy z telefonu oraz nieprzestrzegających przepisów ruchu drogowego. Zwrócą szczególną uwagę na to w jaki sposób w pojazdach są przewożone dzieci - dopowiada rzecznik prasowy.

+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (17)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ !!!!!!!!!!
5 miesięcy temu 17
SIEBIE KONTROLOWAC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO CO JEST NA KOMENDZIE KONTROLOWAC !~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ No i co ?
5 miesięcy temu ocena: 100%  16
Chciałbym się tylko spytać , jaka jest podstawa prawna akcji polegających na zamknięciu wylotu ulicy i zmuszaniu wszystkich kierowców do dmuchania w alkomat ? Przepisy się zmieniły ? Jakie panowie policjanci mają uzasadnione podejrzenia w stosunku do WSZYSTKICH kierowców ? W obowiązujących przepisach nie przewidziano rutynowych kontroli trzeźwości. Kontrolę taką można przeprowadzać jedynie wobec osób, wobec których istnieje uzasadnione podejrzenie, że popełnili przestępstwo lub wykroczenie w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości - komentuje dziennik.pl prof. Artur Mezglewski, szef Stowarzyszenia Prawo na Drodze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lala
6 miesięcy temu ocena: 33%  15
Na rolniczej tez niech sie zajma rowerzystami bo scieszka obok a oni ulica sypia a tam troche wasko na dwa samochody i rowery
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ byłeś w ORMO ?
5 miesięcy temu ocena: 100%  14
To się nazywa donosicielstwo.
~ bez poważania
6 miesięcy temu ocena: 100%  13
Najbardziej bezpieczną drogą jest jeden z trzech objazdów do Masłowa. A to za sprawą (oby żył wiecznie) pana burmistrza Miasta (ale nie koniecznie już Gminy) Rawicza. Jadąc objazdem koło stadionu można się albo utopić w czarnej mazi , albo urwać koło na jednej ze 100 ogromnych dziur. Jadąc objazdem koło papierni można stracić szybę lub zaliczyć kamień na karoserii przy wersji objazdu wzdłuż torów. Natomiast jadąc wytyczonym objazdem koło papierni , a następnie za przejazdem kolejowym w stronę słynnych płyt betonowych można : albo rozwalić oponę o wystające pręty zbrojeniowe ze starych płyt , albo też stracić ostatnią śrubkę w samochodzie , bowiem stan tych płyt i ich ułożenie , a także to że są one chyba sprzed wojny , gwarantuje jazdę jak po torze czołgowym w Biedrusku. Jak już się przejedzie przez tą drogę przeszkód , to w końcu dojedzie się do tej tak reklamowanej na cały świat drogi z nowych płyt. Tak to się dba o miasto , a ma się w czterech literach gminę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rower- ścieżka
6 miesięcy temu ocena: 100%  12
Proszę o zajęcie się rowerzystami, którzy na trasie z Rawicza do Miejskiej Górki poruszają się po drodze, a nie po ścieżce !!!! Debilizm przerasta ich myślenie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tu donosik , tam donosik
5 miesięcy temu ocena: 100%  11
Kolejne gumowe ucho.
~ bolo
6 miesięcy temu ocena: 100%  10
po plastikowych widelcach słomkach pewnie przyjdzie czas na szklane butelki Tylko niech Junkers wytrzezwieje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bolo
6 miesięcy temu 9
zero wastowcy mają 4 kilogramy śmieci na rok To jest możliwe No ale Ze szklanym słoikiem po ryby ser Sanepid bakterie To jest droga Po folii petowych butelkach Czas na jednorazowe butelki szklane(ze szkła)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bolo
6 miesięcy temu ocena: 100%  8
ciekawe ile teraz śmieci wywożą służby komunalne w okresie grzewczym A ile latem Może delegaci ze szczytu klimatycznego mają takie dane
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tez bolo
6 miesięcy temu ocena: 50%  7
Policja niech się zajmie trucicielami co palą wszystko co popadnie w piecu co
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bolo
6 miesięcy temu ocena: 50%  6
A ja gratem na codzień pomykam Od lipca bez przeglądu Patrząc na zdarzenia drogowe z ostatniego tygodnia to nowsze modele leżą po rowach Opony zimowe trzeba mieć w głowie No nic na rodzinne odwiedziny tylko pociągiem W Dłoni pewnie znów będą stali
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Old37
6 miesięcy temu ocena: 100%  5
Prosze aby policja zajela sie nieoswietlonymi rowerami ktorymi poruszaja sie rowerzysci debile
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek
6 miesięcy temu ocena: 100%  4
skoro rowerzyści poruszają się bez oświetlenia to są niewidoczni zarówno dla kierowców, jak i policji :) rowerzyści widmo
~ Xyz
6 miesięcy temu ocena: 67%  3
A może Policja zajmie się toksycznymi dymami wydobywającym się z kominów szanownych mieszkańców. Miasto zadymione strasznie.... Nie chcę tego wdychać!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :)
6 miesięcy temu ocena: 83%  2
wyprowadzka rozwiazuje sprawe zwłaszcza do duzego miasta porównanie ogromne ... rawicz po powrocie bedzie miastem pachnacym i czystym
~ .......
6 miesięcy temu ocena: 33%  1
TOKSYCZNIE JEST W SŁUPII .... DZISIAJ NAWET BARDZIEJ TOKSYCZNIE BO DOTARŁ MATERIAŁ TOKSYCZNY DLA ORGANIZMU............. DREWNO I TAKIE TAM