Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Rawicki chór wystąpił w Poznaniu

› Społeczeństwo› Religia 11 miesięcy temu    11.01.2018
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 2 / 50%
A A A
Do stolicy Wielkopolski udały się 62 osobyDo stolicy Wielkopolski udały się 62 osoby fot. udostępnione przez Chór św. Wojciecha

W tym roku chór św. Wojciecha, działający przy rawickiej farze, świętuje 95. rocznicę powstania. By uczcić ten jubileusz, w niedzielę (7 stycznia) artyści dali koncert w dwóch poznańskich kościołach.

Jak podkreśla dyrygent Przemysław Klima, najpierw muzycy zaprezentowali się w katedrze, do której zaprosił ich organista katedralny - Jacek Pupka. Chór śpiewał kolędy przed, w trakcie i po niedzielnej mszy świętej. Za swój występ muzycy zostali nagrodzeni oklaskami na stojąco. Nie zabrakło także bisów.

Po krótkiej przerwie artyści przenieśli się - na zaproszenie ks. proboszcza Henryka Szymczaka oraz wikariusza ks. Michała Szremskiego - do parafii pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi na osiedlu Stare Żegrze. Również tam śpiewali kolędy na mszy świętej oraz bezpośrednio po niej. Za prowadzenie koncertu, wraz z komentarzami, odpowiadał Piotr Popielas. 

Muzycy pojawili się także w kościele franciszkanów na placu Bernardyńskim. Obejrzeli tam największą szopkę bożonarodzeniową w Europie.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Alicja
  11 miesięcy temu ocena: 0%  1
  Wszystko TO wiem...bo nie chwaląc się to i ja brałam udział w tym WYDARZENIU. Brawo MY chórzyści. Brawo Ja
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A