Rawicki gaz największym odkryciem od 20 lat?

Opublikowano:
Autor:

Rawicki gaz największym odkryciem od 20 lat? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pole gazu ziemnego w Rawiczu może zawierać ponad 50 miliardów stóp sześciennych wydobywalnego gazu (1,42 mld metrów sześc.). Jak udało nam się dowiedzieć, na terenie rawickiej koncesji planowane są kolejne odwierty.

Operatorem koncesji „Rawicz”, na podstawie której kilka miesięcy temu prowadzono prace wiertnicze w Szymanowie, z 65% udziałem jest Palomar Natural Resources. Pozostały udział (35%) posiada spółka San Leon Energy.

 

Spółka Palomar - w marcu - po zakończeniu testów przypływu gazu informowała, że udało się osiągnąć przypływ na maksymalnym poziomie 5,3 miliona stóp sześciennych (160 tys. metrów sześciennych), a średnia dobowa wyniosła 4,5 miliona stóp sześciennych. „Jest to jeden z największych sukcesów zagranicznych firm poszukiwawczych, działających na terenie naszego kraju” - przekazano w komunikacie prasowym. Ponadto informowano, że wynik osiągnięty w Szymanowie, potwierdza możliwość komercyjnej produkcji rawickiego gazu już w 2016 roku.

Z informacji uzyskanych w spółce Palomar wynika, że odwiert w Szymanowie został nie tylko ogrodzony, ale również zabezpieczony specjalną głowicą. - Obecnie prowadzona jest interpretacja wyników uzyskanych podczas testów złożowych. Równocześnie analizujemy dane sejsmiczne w celu identyfikacji kolejnych perspektywicznych obszarów na terenie koncesji Rawicz - zaznacza Tomasz Rutkowski z Palomaru.

"To największe odkrycie nowego złoża gazu w Polsce od około 20 lat" - informuje spółka San Leon Energy.



Firma Palomar rozważa kilka scenariuszy związanych z przyszłą eksploatacją gazu. Szczegóły w aktualnym wydaniu "Życia".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE