Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Rawicki klub na turnieju. Pierwsze walki mają już za sobą

› Aktualności 8 miesięcy temu    3.07.2018
Weronika Skrzypczak
komentarzy 0 ocen 15 / 93%
A A A
 fot. archiwum klubu Boks Rawicz

Czterech zawodników klubu Boks Rawicz wzięło udział w XXII Turnieju Bokserskim im. Janusza Stawińskiego w Lesznie.

Jednogłośną decyzją sędziów swój debiut między linami wygrał Maksymilian Paszyński, doprowadzając do dwukrotnego liczenia przeciwnika, zawodnika miejscowej Polonii. Ponadto, walkę na ringu stoczył również Jakub Korczyński, który - niestety - uległ starszemu i bardziej doświadczonemu pięściarzowi z Leszna.

Podczas XXII Turnieju Bokserskiego walkę niepunktowaną stoczyła Martyna Lorek, która miała okazję powalczyć z przeciwniczką z innej kategorii wagowej.

- To był dla niej dość ciężki pojedynek, bo walczyła z Mistrzynią Polski kadetek z tego roku, więc miała bardzo wysoko postawioną poprzeczkę - podkreśla Marek Szymański, trener rawickiej sekcji bokserskiej.

- Konrad Jędrzejczak także stoczył niepunktowaną walkę, z zawodnikiem z innej kategorii wiekowej, który jest brązowym medalistą Mistrzostw Polski kadetów, więc sparing był bardzo ciężki - opowiada Marek Szymański, dodając, że jego zawodnicy na leszczyńskich zawodach pokazali progres swoich bokserskich umiejętności.

- Widziałem, że dali z siebie sto procent z tego, co potrafią. Nikt nie odpuszczał. Bardzo się cieszę, że słuchali moich wskazówek i byli na nich skoncentrowani. Każdy z nich zawalczył na maksimum swoich możliwości - podsumowuje szkoleniowiec.

Obecnie zakończyła się pierwsza połowa sezonu, a w rawickim klubie panować będzie okres wakacyjny. Nie oznacza to jednak, że treningów nie będzie. Ponadto, w sierpniu ma odbyć się także obóz sprawnościowy w Zakopanem.

- Po nim będziemy przygotowywać się na Mistrzostwa Polski młodzików, bo chcemy, aby wystartowało w nich dwóch zawodników z naszej sekcji - wyjaśnia Marek Szymański.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 14 głosów: 15 (93%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Boxingfan
8 miesięcy temu ocena: 67%  1
Kibicuję Wam, tak trzymać!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A