Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AInformator Medyczny

Rawicz. Zmarł wieloletni piłkarz, trener i działacz

› Aktualności 4 miesiące temu    11.09.2019
Weronika Skrzypczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zbigniew Nowakowski (stoi w górnym rzędzie - trzeci od lewej) był zasłużonym piłkarzem, trenerem oraz działaczemZbigniew Nowakowski (stoi w górnym rzędzie - trzeci od lewej) był zasłużonym piłkarzem, trenerem oraz działaczem fot. kronika Rawii Rawicz

W wieku 86 lat, 8 września, zmarł Zbigniew Nowakowski - zasłużony piłkarz RKKS Kolejarza Rawicz, trener, a także wieloletni działacz piłkarski.

Zbigniew Nowakowski, jako zawodnik drużyny RKKS Kolejarz Rawicz, występował w latach 1948-1965. Po zakończeniu swojej kariery piłkarskiej, przejął rolę trenera i szkolił młodzież w rawickim klubie piłkarskim.

Na początku lat 90. dołączył do działaczy, którzy utworzyli Autonomiczną Sekcję Piłki Nożnej MKKS Rawia. W 1993 roku wspólnie z nimi, rozpoczął tworzenie podwalin awansu i utrzymania się rawickiej ekipy piłkarskiej na poziomie III ligi aż przez 7 lat.

Natomiast, w latach 2002-2006, podczas ogromnego kryzysu sportowo-finansowego, przejął funkcję skarbnika klubu, przyczyniając się tym samym do uratowania go przed likwidacją.

Pogrzeb Zbigniewa Nowakowskiego odbędzie się w najbliższy piątek, 13 września. Piłkarze, działacze Rawii Rawicz, w tym samym dniu, oddadzą mu hołd przed spotkaniem z Orkanem Chorzemin. Początek meczu o godz. 18.00.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wielbiciel
18 dni temu 1
Weronoka oceń prezesa trenera i kierownika to Michaś sam meczu nie wygra
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji