Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Portal
R E K L A M A

Rawiczance zniknęło z konta 10 tys. zł. Okradzionych jest więcej

› Aktualności 10 miesięcy temu    7.09.2017
Anna Gauza
komentarzy 4 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. fotolia.com

Rawicz. Kradzież pieniędzy z konta. Z rachunku bankowego rawiczanki zniknęło 10 tys. zł. Jak ustaliła policja, pieniądze miał zrabować 34-letni krotoszynianin. I nie tylko z jednego konta. Śledczy go namierzyli i zatrzymali. Decyzją sądu został aresztowany. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Jak funkcjonariusze dotarli do 34-latka? Pod koniec maja mieszkanka Rawicza powiadomiła policję, że z jej konta ktoś wypłacił niemal 10 tysięcy złotych.
- Sprawą niezwłocznie zajęli się policjanci realizujący zadania związane z przestępczością gospodarczą. Szybko ustalili, że pieniądze te zostały przelane na inny rachunek. Dzięki funkcjonariuszom środki na tym koncie zostały niezwłocznie zablokowane - informuje ast. sztab. Beata Jarczewska, rzecznik KPP w Rawiczu.

R E K L A M A

Śledczy ustalili, że rachunek, na który miały trafiać skradzione pieniądze należy do 34-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który pracował w Warszawie. Tam 4 września policjanci go zatrzymali.
- Sprawca nie ukrywał zdziwienia z obrotu sytuacji - dopowiada rzecznik.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem przy użyciu oprogramowania i sieci internetowej. - 34-latek dokonał dziewięciu włamań do różnych rachunków bankowych, łącznie wykradając niemal 50 tysięcy złotych. Ofiarami złodzieja są osoby z całego kraju, w tym również rawiczanka - informuje o ustaleniach śledczych asp. sztab. Beata Jarczewska.

Podejrzany, decyzją sądu, trafił na trzy miesiące do aresztu. - Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 34-latek w przeszłości był wielokrotnie karany, odbywał również kary pozbawienia wolności - podkreśla rzecznik policji i dodaje, że sprawa ma charakter rozwojowy.

- Uczulamy, aby właściciele wszystkich rachunków bankowych korzystali tylko i wyłącznie z oryginalnych stron banku. Należy sprawdzić, czy połączenie jest szyfrowane - tj. czy przy adresie, znajduje się znak zamkniętej kłódki. Nie należy otwierać wiadomości elektronicznych, nadsyłanych nieznanych linków oraz faktur za nieznane usługi. Zaleca się, aby każdy z użytkowników miał antywirusowe oprogramowanie - przestrzega asp. sztab. Beata Jarczewska.

R E K L A M A
+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nobody
10 miesięcy temu ocena: 80%  4
" pieniądze te zostały przelane na inny rachunek, dzięki funkcjonariuszom." Czyli policjanci pomogli w kradzieży? Dobre!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rafał
10 miesięcy temu ocena: 100%  3
czytaj proszę ze zrozumieniem, patrz na interpunkcje
~ draq
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
Tak to jest jak się nie odróżnia kropki od przecinka...
~ Ajgor
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Podobno pod latarnią najciemniej
R E K L A M A