Remis i zwycięstwo na zakończenie

Remis i zwycięstwo na zakończenie - Zdjęcie główne

Rawicka Rawia w minionym tygodniu zakończyła okres meczów kontrolnych w letniej przerwie przed nadchodzącym sezonem. Podopieczni Radojewskiego w minioną środę na stadionie w Dębnie Polskim mierzyli się z Koroną Wilkowice, która w nadchodzącym sezonie będzie występować w klasie okręgowej.

Optyczną przewagę posiadali rawiczanie, ale udokumentowali ją tylko jednym trafieniem. Korona odpowiedziała tym samym i mecz zakończył się remisem 1:1. Znacznie bardziej wymagającego rywala Rawia miała natomiast w ubiegły piątek. Tym razem już na rawickim stadionie podejmowała Krobiankę Krobia, która w zeszłym sezonie została wicemistrzem leszczyńskiej „okręgówki”. Dzięki temu „nabyła” prawo gry w barażach o awans do IV ligi. Piątkowe starcie zaczęło się dość spokojnie, ale pierwsi bramce przeciwnika zagrozić chcieli miejscowi. Aktywny z przodu był szczególnie Patryk Borowczyk, ale w początkowych minutach defensywa Krobianki sobie z nim radziła. Na pierwsze trafienie czekać musieliśmy kwadrans. Prawą stroną przedarł się wspomniany Borowczyk, który dograł piłkę w pole karne. Tam dobrze odnalazł się Marcin Masełkowski, który „muskając” piłkę skierował ją do siatki. Kilkanaście minut później drużyna z Krobi wyrównała po rzucie wolnym. Piłka nie była uderzona mocno, ale na tyle „kąśliwie”, że Karol Danek dał się zaskoczyć. W dalszej części meczu dłużej przy piłce utrzymywali się miejscowi i to oni skonstruowali jeszcze dwie skuteczne akcje. Najpierw na 2:1 strzelił Patryk Borowczyk, a wynik meczu na 3:1 strzałem z rzutu karnego ustalił Stanisław Kołeczko. Już w przyszłą sobotę rawiczanie zainaugurują rozgrywki ligowe sezonu 2017/2018. Na pierwsze starcie zawodnicy Radojewskiego udadzą się do Wrześni na mecz z miejscową Victorią. Pierwszy gwizdek w sobotę o 16.00.