Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Remont drogi gruntowej, jak będzie dofinansowanie

› Aktualności› Samorząd 10 miesięcy temu    14.11.2017
Karol Pospiech
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum

Wyremontowana ma zostać droga gruntowa z Izbic do Żylic. Gmina chce pozyskać na to zadanie pieniądze z budżetu województwa wielkopolskiego.

Do złożenia wniosku w programie realizowanym przez samorząd wojewódzki, niezbędna była zgoda radnych. Ci, decyzję jednogłośnie podjęli na październikowej sesji.

Długość projektowanego odcinka drogi ma wynieść 1,3 km, a szerokość - około 5 m.

R E K L A M A

„Planowane roboty obejmują, m.in. wykonanie koryta i nawierzchni z kruszywa. Szacunkowa wartość zadania wyniesie około 430 tys. zł brutto, a spodziewane dofinansowanie z budżetu Województwa Wielkopolskiego na 1 km, to 112 tys. 500 zł” - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku, po uzyskaniu dofinansowania. Wyremontowana trasa ma zabezpieczyć dojazd do Żylic w związku z planowaną przebudową drogi w miejscowości - w tym przypadku, w 2018 roku gmina zamierza pozyskać pieniądze w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A