Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Rogatki blokowały przejazd. Rowerzystom to nie przeszkadzało

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    15.06.2017
Redakcja
komentarzy 11 ocen 3 / 0%
A A A
 fot. internautka

Sierakowo. Przejazd kolejowo-drogowy na ulicy Świętojańskiej. Zamknięte rogatki z dwóch stron, włączony sygnalizator zwiastujący zbliżanie się pociągu. Kierująca autem czeka około pięciu minut na możliwość przejazdu. W tak krótkim czasie uwieczniła na zdjęciach dwa niepokojące incydenty. 
 

Kilkadziesiąt minut temu skontaktowała się z nami internautka. Wysłała na naszą skrzynkę odbiorczą na portalu społecznościowym dwa zdjęcia, wykonane dziś. Kobieta przyznaje, że gdy ona oczekiwała na przejazd, dwóch cyklistów było bardzo zniecierpliwionych. Zsiedli ze swoich rowerów i przeprowadzili je na drugą stronę. Widocznie bardzo się spieszyli...

Jak informuje na swojej stronie internetowej PKP PLK S.A. - zarządca infrastruktury kolejowej - w maju 2017 roku doszło do 15 wypadków z udziałem pieszych w miejscach niedozwolonych. W ich wyniku zginęło 13 osób, a jedna została ciężko ranna. Statystyki - prowadzone od początku 2017 roku - są jeszcze bardziej zatrważające. W 81 wypadkach zginęło 60 osób, a 10 zostało ciężko rannych.

Czy spotkaliście się z podobnymi zachowaniami pieszych lub rowerzystów na przejazdach kolejowo-drogowych na terenie powiatu rawickiego? 

Jak ważna jest ostrożność w takich miejscach? ZOBACZCIE MATERIAŁ.

+ 0 głosów: 3 (0%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mateusz
ponad rok temu ocena: 54%  11
Od 20 lat przechodzę pod tymi rogatkami i będę przechodzić nadal , wystarczy mieć mózg rozejrzeć się czy jedzie pociąg i przejść. Trwa to 5 sekund a pociąg widać z daleka , więc nie wiem w czym problem. Pani , która robiła to zdjęcie proponuję zająć się własnym życiem i przestać robić innym zdjęcia i wysyłać do gazety. "Niepokojące incydenty" XD
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :)
ponad rok temu ocena: 100%  10
Tylko widzisz. Nie każdy potrafi logicznie to rozegrać nawet jeśli coś jest teoretycznie bardzo proste. Ludzie potrafią być kompletnie nielogiczni. Z jednej strony zamknięcie przejazdu to zamknięcie i tyle tak jak przy skrzyżowaniu ze znakiem STOP mają się koła zatrzymać, a nie toczyć 1 km/h. Z drugiej strony jak pociągu nie widać ani z jednej ani z drugiej strony gdzie długość torów widać na kilometry to taki biegacz czy rowerzysta jak zachowa ostrożność to nic się nie stanie jeśli przejdzie a lokomotywy nie widać (co innego gdy tory zakręcają tuż przy przejeździe). Już taki dzieciak jeden czy drugi może po prostu olać temat i wjechać na hurra jak widzi tych mądrych dorosłych z których "powinno" się brać przykład. Kolejna sprawa, są przypadki, że ludziom zgaśnie auto na torach z różnych powodów (tak, akurat w tym momencie i nie ma, że "co się może stać?"). Wtedy panika robi swoje a czas się kurczy. Poza tym większość kierowców nie potrafi zachowywać się na drodze.
~ masza
ponad rok temu ocena: 53%  9
Często korzystam z drogi w Masłowie i Sierakowie. Jestem zdziwiony, że w dobie GPS, telefonów komórkowych rogatki są zamykane tak wcześnie przed przejazdem pociągów, jest to kilka minut. Nic się nie zmieniło od kilkudziesięciu lat, pomimo tak wielu nowych sposobów monitorowania. Szkoda.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jac
ponad rok temu ocena: 80%  8
jak by ci tyłek przejechało to miałbyś pretensje do pkp a jak trochę postoisz to przynajmniej przemyślisz sobie to wszystko
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fan rawickich dróżników
ponad rok temu ocena: 22%  7
Ciekaw jestem ile razy byłeś w takiej sytuacji, gdy śpieszysz się do pracy lub gdziekolwiek i jedyne co możesz robić to "przemyśleć sobie wszytko". Żałosny jesteś wypowiadając się na tematy, które Cię nie dotyczą.
~ fan rawickich dróżników
ponad rok temu ocena: 56%  6
Wcale się im nie dziwię. Zajmijcie się lepiej tym ile na przejeździe Rawicz-Masłowo (obojętnie którym) trzeba czekać na łaskawe otwarcie szlabanów. Normą jest trzymanie ludzi, aż przejadą TRZY pociągi! Standardowym przykładem jest godzina ok 7:20, jeden startuje do Wrocławia, a dwa przyjeżdżają z tamtego kierunku. Nie znam się na obowiązkach dróżnika i rozumiem, że bezpieczeństwo przede wszystkim, ale nóż się w kieszeni otwiera, gdy przejazd kolejowy zamykany jest szybciej niż pociąg relacji Poznań-Wrocław zdąży zatrzymać się przy peronie. Jako mieszkaniec Masłowa cieszę się, że nasze oczekiwania dochodzące do 10 minut na otwarcie przejazdu skończą się, gdy wybudowanie zostanie wiadukt.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jeden
ponad rok temu ocena: 75%  5
A co nastawniczy na nastawni może za to, że jest taki rozkład jazdy, a ma tylko 2 ręce, 3 przejazdy i jeszcze urządzenia do obsługi, a wjazd albo wyjazd musi być przygotowany na czas.
~ rowerzysta
ponad rok temu ocena: 44%  4
Często tam jeżdżę. Na tą ilość razy jaką tam jestem takie incydenty pojedyncze były. Czasami dość długą chwilę się czeka i pewnie to jest powodem tej głupoty. Wszystko do czasu...a potem i tak ktoś inny będzie winny :-(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rawiczwaq
ponad rok temu ocena: 33%  3
przejazd na folwark K.rawiboxu szlabany zamknięte dobre 3 minuty kiedy pociąg ma przejechać i 5 min kiedy przejechał. gdzie z lewej i prawej dobrze widać że już lub są otwarte.A jak zadzwonisz domofonem to ci powie Pan dłużnik ze nie otworzy bo jeździ lekomotywa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gość
ponad rok temu ocena: 91%  2
I nie otworzy prędzej dopóki​ nie stwierdzi, że pociąg wjechał lub wyjechał w całości, a nie, że za minutę jeszcze dwa wagony "dojadą"
~ folw
ponad rok temu ocena: 54%  1
Potwierdzam. Ciekawe czy ktoś kiedyś tym się zajmie. Drużnik w Masłowie czeka aż pociąg z Wrocławia wjedzie na stacje i najpierw otwiera przejazd w Masłowie a dopiero potem koło ciepłowni. Ten przejazd uczy cierpliwości i pokory ...