Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Rolnicy Roku gospodarują na 560 hektarach

› Aktualności› Wydarzenia 11 miesięcy temu    15.04.2018
Honorata Dmyterko
komentarzy -1 ocen 2 / 100%
A A A

Aleksandra i Janusz Karasiowie ze Starego Sielca zostali laureatami konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2017. Od kilkunastu lat dzierżawią gospodarstwo specjalizujące się w nasiennictwie, produkcji mleka oraz żywca wołowego.

Karasiowie w 2001 roku wystartowali w przetargu Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich na dzierżawę gospodarstwa w Starym Sielcu. - Z tym miejscem byliśmy związani już wcześniej. Po studiach na Akademii Rolniczej w Poznaniu w 1985 roku dostałem pracę w gospodarstwie w Starym Sielcu. Pracowałem tu na różnych szczeblach aż do dyrektora. Dlatego też, gdy władze instytutu zdecydowały o dzierżawie zakładu, podjęliśmy się z żoną tego wyzwania - opowiada Janusz Karaś.

R E K L A M A

Umowę na dzierżawę podpisali 6kwietnia 2001 roku.

Zaczynali od 501 hektarów. - Jednak po pewnych regulacjach jesteśmy z żoną dzierżawcami areału 466 hektarów. Do tego dochodzi ponad 100 ha gruntów dzierżawionych od różnych okolicznych rolników - dodaje Janusz Karaś.

Gospodarstwo specjalizuje się w nasiennictwie, produkcji mleka oraz żywca wołowego. W produkcji roślinnej prowadzą, poza uprawami paszowymi, specjalistyczną produkcją nasienną zbóż i kukurydzy, także doświadczalną uprawę lnu, konopi oraz roślin na cele energetyczne.

Więcej o gospodarstwie Aleksandry i Janusza Karasiów można przeczytać w bieżącym wydaniu Życia Rawicza.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A