Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Rośliny na widelcu, czyli... pracownia kulinarna zdrowego ucznia

› Aktualności ponad rok temu    17.02.2017
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. http://www.fmd.pl/

Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda jest organizatorem pilotażowego projektu „Rośliny na widelcu - pracownia kulinarna zdrowego ucznia”, w ramach którego w szkołach i przedszkolu, które zdecydowały się na udział w akcji, odbędą się warsztaty. Zajęcia zaplanowano od 20 do 23 lutego.

- Nasz projekt poparty jest wcześniejszą analizą potrzeb wśród odbiorców programu - mówi Bogna Duda - Jankowiak, przewodnicząca Rady Fundacji. - Zależy nam na współpracy ze szkołami, którym tematyka zdrowego odżywiania jest podobnie bliska jak nam. Dlatego pierwszym krokiem było zapoznanie ze specyfiką warsztatów szkoły podstawowe i przedszkola, po którym część z nich podjęła decyzję o udziale w projekcie. Doceniam dużą świadomość przedstawicieli placówek, które do niego się przyłączyły. Jednym z ważniejszych rzeczy, jakie my rodzice możemy dać naszym dzieciom, to zdrowe nawyki żywieniowe, które można zacząć kształtować w każdym wieku jako fundament zdrowia całych rodzin, pamiętając, że angażując przy tym dzieci można też dobrze się bawić - dodaje Bogna Duda-Jankowiak.

R E K L A M A

 

Projekt składa się z warsztatów w szkołach, w których będą uczestniczyć uczniowie, ale także ze spotkań z rodzicami i nauczycielami, a także częścią wykładową z elementami praktycznymi dla osób przygotowujących posiłki w szkolnych kuchniach.

Warsztaty poprowadzą: Dorota Łapa oraz Dominika Nitschke-Michalak, z zespołu Orkiszowepola.pl, twórczynie projektu ZdrowyUczeń.org, które od lat prowadzą edukację żywieniową i w kreatywny oraz prosty sposób zachęcają do dbania o zdrowie całej rodziny.

Zespoły szkół uczestniczące w projekcie wcześniej wezmą też udział w trzeciej edycji konferencji ZdrowyUczen.org w Poznaniu, która odbędzie się 15 lutego, a której głównym gościem będzie inicjator „Szkoły na widelcu” Grzegorz Łapanowski.

- Pomysł zdrowego odżywiania dla całej rodziny rodził się w mojej głowie od dawna i wierzę w jego skuteczność. Dużo mówi się o zdrowym odżywaniu, a ja jestem przekonana, że to obszar, w którym jest jeszcze wiele do zrobienia. Nasz projekt jest innowacyjny i skrojony na potrzeby naszego lokalnego społeczeństwa. Nie możemy porównać się z przykładowym programem „Szkoły na widelcu”, który jest finansowany w całości przez samorządy lub inne organizacje państwowe, a którego organizatorzy prowadzą podobne działania na dużą większą skalę. Projekt naszej fundacji jest możliwy do zrealizowania dzięki głównemu donatorowi - Duda Holding i wierzę, że udział w warsztatach będzie wartościowym doświadczeniem dla wszystkich uczestników, co w konsekwencji przyczyni się do budowania zdrowia nie tylko najmłodszych uczestników projektu, ale też całych rodzin. Bo tylko pełne zaangażowanie nas dorosłych daje szansę na lepsze i zdrowsze jutro naszych rodzin - mówi Bogna Duda - Jankowiak.

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Il decamerone
ponad rok temu ocena: 100%  2
Redakcjo - przecież to artykuł sponsorowany.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pytanie
ponad rok temu ocena: 100%  1
A w jakich szkołach w Rawiczu to będzie i o jakie przedszkole chodzi?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A