Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Rowerem i pieszo do kościoła oraz do marketu

› Aktualności 9 miesięcy temu    10.08.2018
Joanna Miśkowiak
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Joanna Miśkowiak

Zakończono budowę miejskogóreckiego odcinka ścieżki pieszo - rowerowej Gostkowo - Niepart, prowadzącej od szkoły do granicy z gminą Krobia.

Koszt okazał się nieco wyższy niż początkowo zakładano.
- Wartość inwestycji wyniosła 167 tys. zł, a nie jak wynikało to z przetargu 155,5 tys. zł. Wszystko za sprawą konieczności wykonania dodatkowych robót - mówi Piotr Poprawa, pracownik miejskogóreckiego magistratu. - Podczas wykonywania koryta pod ścieżkę okazało się, że podłoże jest na tyle niestabilne, że musi zostać zrobiony większy zakres prac związany z wymianą gruntu i dodatkowo zastosowaniem geowłókniny.

Ścieżka została ułożona z kostki brukowej. Ma szerokość 2,5 metra i długość 213 metrów. Teraz mieszkańcy będą mogli bezpieczniej poruszać się między obydwoma miejscowościami.

Dzieci z Gostkowa i Niepartu chodzą do tej samej szkoły prowadzonej przez Edukacyjny Związek Międzygminny, a mieszkańcy Gostkowa należą do parafii w Nieparcie.

Wkrótce miejskogóreczanie będą mogli udawać się do sąsiedzkiej miejscowości nie tylko do kościoła, czy na cmentarz, ale także na zakupy, ponieważ powstaje tam nowy market. Jak się dowiedzieliśmy - będzie to kolejny sklep sieci Dino.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Sebastian
9 miesięcy temu ocena: 100%  2
Ciekawe co się składa na tą cenę. 784 zł za 1 mb. to sporo. Może ktoś z władz mógłby napisać skąd taka cena
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ I.cyk.dwujeczka
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
Sebastian. Słabo u Ciebie z matematyką 2,5x213=532,5 167000/532,5= 313,62zl/m2 Ale i tak sporo.
R E K L A M A
R E K L A M A