Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Rowerowa S-5 coraz bliżej. Zainteresowanych kilkanaście gmin

› Aktualności 11 miesięcy temu    6.07.2017
Karol Pospiech
komentarzy 18 ocen 40 / 13%
A A A
Po spotkaniu zorganizowano wspólny przejazd 15-kilometrowym odcinkiem z Rawicza do Trzebosza. Trasa w znacznej części wiodła drogą techniczną przy S5Po spotkaniu zorganizowano wspólny przejazd 15-kilometrowym odcinkiem z Rawicza do Trzebosza. Trasa w znacznej części wiodła drogą techniczną przy S5 fot. Gmina Rawicz

Powołane zostanie stowarzyszenie „Rowerowa S5” -  to efekt spotkania kilkunastu samorządowców z regionu, którzy przyjechali do Rawicza na zaproszenie burmistrza Grzegorza Kubika, żeby rozmawiać o rowerowym połączeniu Poznania z Wrocławiem, z wykorzystaniem dróg technicznych przy drodze ekspresowej.

Na zaproszenie włodarza odpowiedziało kilkunastu samorządowców z gmin i powiatów, na terenie których przebiega trasa S5, między Poznaniem a Wrocławiem.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, urzędu wojewódzkiego, marszałkowskiego i lasów państwowych.

- Koncepcja Rowerowej S5 zdobywa coraz więcej zwolenników, co było widoczne na tym spotkaniu. Zakłada ona utworzenie z dróg technicznych i pobliskiej infrastruktury ciągu, który połączy Poznań z Wrocławiem Decyzja o powołaniu stowarzyszenia to pierwszy krok - zaznacza Grzegorz Kubik.

Na spotkaniu w rawickim urzędzie przedstawiono zarys statutu stowarzyszenia, a podczas dyskusji wszystkie strony pozytywnie odniosły się do projektu.

Obecnie trwa budowa kolejnych odcinków ekspresówki. Na ukończeniu jest część dolnośląska. Prace trwają także w okolicach Leszna w kierunku Poznania.

- Gdyby na tym etapie udało się opracować przejazdy między drogami technicznymi, w przyszłości byłoby prościej realizować nasz projekt - dodał włodarz.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 5 głosów: 40 (13%) 35 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kajakowo
11 miesięcy temu ocena: 100%  18
Kajakami Dąbrowskiego i Kopernika! Piękny pomysł? piękny! Ale tylko w porze deszczowej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Az
11 miesięcy temu ocena: 7%  17
Super pomysł. Brakuje sciezek rowerowych :(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Antykubik
11 miesięcy temu ocena: 96%  16
Czy jak zwykle będzie dużo gadania i na końcu nic?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoNieNo
11 miesięcy temu ocena: 94%  15
Na załączonej fotografii widzimy że 4 Panów nie posiada kasku, przynajmniej 3 Panów włącznie z tym co się na telefonie bawi nie ma oświetlenia a to w przepisach ruchu drogowego już wykroczenie, 6 osób bez okularów co oznacza że nie jeżdżą na rowerze a toczą się od święta kawałek nie przekraczając 20km/h, Tylko 1 Pan posiada wygodne spodnie co oznacza że faktycznie jeździ bo reszta w jeansach, a Pan w pomarańczowej koszulce jeździ damką. PODSUMOWANIE: dlaczego sprawy rowerzystów omawiane są bez udziału grona zainteresowanych tylko z udziałem ludzi którzy na rower wsiadają kilka razy do roku zrobić kółko wokół plant ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marcin
11 miesięcy temu ocena: 100%  14
A ty oczywiście masz kask kamizelkę odblaskową ochraniacze na łokcie i kolana pełne oświetlenie roweru oraz dzwonek i lusterko i oczywiście SZPANERSKIE MARKOWE ciuchy kolarskie i najdroższy rower na rynku a i okulary drogie jak jasna ciasna i tylko tacy jak skóra fura i komóra mogą się poruszać po ścieżkach rowerowych???
R E K L A M A
~ ekolog
11 miesięcy temu ocena: 89%  13
ja scieżka będzie w pobliżu drogi to dziękuje ołowiu wdychałnie będę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pawlo
11 miesięcy temu ocena: 90%  12
Dla Grzesia i Pawełka:))))))https://www.youtube.com/watch?v=O9dqLWocnvI
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ n
11 miesięcy temu ocena: 100%  11
https://www.youtube.com/watch?...
~ Kierowca
11 miesięcy temu ocena: 96%  10
Tylko niech uswiadomia rowerzystów jakie są przepisy na takich drogach. Bo w okolicach bojanowa czują się jak u siebie,że samochody i traktory muszą na wąskich drogach zjeżdżać rowerzyscie. Oczywiście nie mowa tutaj o wszystkich
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ;-)
11 miesięcy temu ocena: 100%  9
https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)
11 miesięcy temu ocena: 88%  8
Brawo! Porzucono już plany budowy toru Formuły I!!!??? Rowerowa S-5 :-) Może ratuszowe renowacje? No i wróciliśmy do problemów słownikowych: stagnacja, restauracyjne, restauratorskie. ;-) czy widzicie oczyma wyobraźni??? Nasz piękny kraj wzdłuż i wszerz przemierzany rowerowymi S-5, S-1, S-2, S-3, S-7... Ba! Potem czas na rowerową A-1 itp., itd. Międzygalaktyczna M-1, M-2, M-3! :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
11 miesięcy temu ocena: 10%  7
Gra słów, które ciężko ci ogarnąć. Póki co nic sensownego nie wnosisz do rozmowy Nie dam się sprowadzić do twojego poziomu i pobić doświadczeniem. Pobaw się lajkami, chyba tylko to ci pozostało.
~ JARACZ
11 miesięcy temu ocena: 92%  6
Niewypał powiadasz? Aha! Rozumiem! Ale jakiego zasięgu? Ja nie jaram! Ale mogę tobie napisać, gdzie jarają!:-)
~ Dobre, który to powiedział?
11 miesięcy temu ocena: 87%  5
Nie zaśmiecaj linkiem o Fasoli na rowerze, bo już to raz wklepałeś. Możesz dalej lajkować własne wpisy, zawsze jakiś sposób na dowartościowanie się i sztuczny punkt na zielono przy komentarzu (w końcu ma się te 100%). Jarasz się tym F1 jakbyś pomysłów innych nie miał. To byłby niewypał, więc dobrze, że go nie będzie i oby nie było.
~ A-1
11 miesięcy temu ocena: 100%  4
https://www.youtube.com/watch?... rowerowo...
~ :-)
11 miesięcy temu ocena: 97%  3
Stary! Pamiętaj! Idziesz do cyrku, zakładaj kask! :-) Cyrk powiadasz? A który cyrk i od kiedy? ;-) Wiem! Przed torem Formuły I, czy może już po? :-)
~ Obiektywny bezstronny.
11 miesięcy temu ocena: 16%  2
Nakręciłeś się jak klaun w cyrku gdy dostaje jajkiem w czoło. Co masz za problem z pomysłem wykorzystania dróg technicznych dla rowerzystów? O wiele mniej wkładu będą wtedy miały nasze i sąsiadów samorządy. Bezpiecznie, z daleka od aut. Słów stagnacji się czepiasz, źle się wypowiedział Burmistrz, ale na pewno nie to miał na myśli, za to poprzednik nie mówił o stagnacji, ale ją chętnie praktykował. Nie będziesz korzystał, nie musisz.
~ masza
11 miesięcy temu ocena: 19%  1
No, wreszcie dobra wiadomość dla rowerzystów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A