Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Rozbudowa składowiska odpadów. Protest mieszkańców

› Aktualności 8 miesięcy temu    12.07.2018
Karol Pospiech
komentarzy 7 ocen 3 / 67%
A A A
 fot. fotolia.com

Na terenie Rudnej Wielkiej, kilka kilometrów od granicy z gminą Bojanowo, od 2005 roku działa Zakład Utylizacji, Recyklingu, Przerobu i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych i Przemysłowych, którego właścicielem jest wrocławska spółka.

Po tym, jak spółka poinformowała, że zamierza rozbudować składowisko odpadów, część mieszkańców zaczęła protestować. Kilka tygodni temu do burmistrza Wąsosza trafiła petycja podpisana przez ponad 300 osób, które obawiają się negatywnego oddziaływania inwestycji na środowisko oraz zarzucają władzom brak informacji w sprawie w tym zakresie.

Ponadto na profilu społecznościowym osób protestujących pojawiła się mapa sugerująca, że po rozbudowie - z obecnych 10 hektarów - zakład zajmie powierzchnię 40 hektarów. Protestujący sugerują też, że pod inwestycję miałoby zostać wycięte około 20 hektarów lasu.

 - Ta mapka jest fałszywa. To jest totalna bzdura. Nie mamy takich planów - zastrzega w rozmowie z „Życiem” Roman Jagiełło.

Prezes Chemeko-System pojawił się na majowej sesji rady miejskiej w Wąsoszu, gdzie dementował pojawiające się informacje. Dyskusja była burzliwa i trwała prawie dwie godziny. Pytany w piątek (6 czerwca) przez redakcję „Życia” o zakres planowanej inwestycji, stwierdził:
- Ilość przetwarzanych odpadów nie powiększy się. Firma posiada zezwolenie na 140 tysięcy odpadów rocznie i taka ilość pozostanie - zapewnił Roman Jagiełło.

Skąd zatem decyzja o rozbudowie zakładu?
- Wielu odpadów nie mogę składować z racji restrykcyjnych przepisów, które są w tym zakresie, bo odpadów nie można mieszać. Jak je przeprowadzę do stabilizatu (odpadu po biologicznym przetworzeniu - przyp. red.), to ten stabilizat mogę odkładać. Co prawda, stabilizat jest obojętny, ale nie mogę go wyrzucić na pole, dlatego to rozbudowujemy. Tam nie będziemy zwozić jakichś innych odpadów, bo nie staram się na pozwolenia na jakieś rzeczy, które są niebezpieczne lub wymagają jakichś dodatkowych koncesji - dopowiedział.

R E K L A M A

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nikt nic
8 miesięcy temu ocena: 100%  8
W Rawiczu macie śmietnisko jeszcze bliżej. Ul Armii Krajowej. Wielkie śmierdzące z tysiącami szczurów i latającymi wszędzie workami i foliami. nikt nic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bzdury
8 miesięcy temu ocena: 46%  7
Protestującym radzę się dokształcić i przestać robić z igły widły.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ............. Wykropkowane
8 miesięcy temu ocena: 0%  6
Najgorzej dyskutować z przeuczonym półinteligentem. Kropki zastępują wiele słów które chciałoby się takiemu "mondremu inaczej " powiedzieć. Chciałbyś takie śmietnisko koło swojego obejścia " elemęcie".
~ Bzdury
8 miesięcy temu ocena: 100%  5
Nie będę się z Tobą gościu wdawał dyskusję. Nie warto, już po drugim słowie jakie wykropkowałeś, ukazane zostało z jakim "elementem" mam do czynienia. Pozdro.
~ Kasa kasa panowie
8 miesięcy temu ocena: 77%  4
Kłamie, tak jak facet z animexu, te typy tak mają, " byznez to jest byznes" bez względu na straty, środowiska i zwykłych ludzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Kolo
8 miesięcy temu ocena: 75%  3
Dobrze że kawałek od Rawicza:-) u nas już ladnych pare lat problem rozwiazano
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polok
8 miesięcy temu ocena: 100%  2
Nie będzie Niemiec pluł nam odpadami w twarz :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dejw
8 miesięcy temu ocena: 88%  1
Niech Niemcy składują śmieci u siebie to nie będzie potrzeby rozbudowy. Segregujcie realnie odpady i problem z głowy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A