Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Rozpoczął się Jarmark Historyczny [FOTO, WIDEO]

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    8.09.2018
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 1 ocen 16 / 19%
A A A
Pierwsza część koncertu nawiązywała do 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości  Pierwsza część koncertu nawiązywała do 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości  fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Oficjalne rozpoczęcie Jarmarku Historycznego i przekazanie pieczęci miejskich odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00, ale już wczoraj rawiczanie mogli poznać smak pierwszych imprez.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego dał świetny, dwuczęściowy tematycznie koncert. W pierwszej części posłuchać można było piosenek legionowych, z okresu II wojny światowej i patriotycznych.Część drugą wypełnił repertuar operetkowy, musicalowy i przeboje muzyki rozrywkowej. Publiczność nagrodziła wykonawców brawami na stojąco. Pod koniec występów na rynku pojawiła się „XVII-wieczna szlachta”.

Już w czasie koncertu, przed ratuszem, można było oglądać wystawę fotografii Jolanty Igielskiej ISTNY. Cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Eksponowanych jest 34 portretów mieszkańców Rawicza: sportowców, muzyków, artystów, nauczycieli czy rzemieślników. Mottem wystawy są słowa św. Augustyna - Miasto tworzą nie tylko mury i ulice, lecz także mieszkańcy i ich marzenia.

Oficjalne otwarcie wystawy odbyło się w sali portretowej ratusza. Obecna była większość portretowanych osób i otrzymały w prezencie swoje zdjęcia. Całość prowadziła Magdalena Kaczmarek.

+ 3 głosów: 16 (19%) 13 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ czarna
  10 miesięcy temu ocena: 38%  1
  Brawo Rawicz! Udany spacer z wojskowa muzyką wykonaną przez świetnych muzyków. Nareszcie bez alkoholu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji