Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Rozświetlenie choinki, występy, prezenty od św. Mikołaja [FOTO]

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    10.12.2017
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 11 ocen 12 / 83%
A A A
Widzów bawili m.in. szczudlarze z Teatru na Walizkach Widzów bawili m.in. szczudlarze z Teatru na Walizkach  fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Mimo niesprzyjającej pogody, padał bowiem deszcz ze śniegiem i było zimno, Rawicki Jarmark Bożonarodzeniowy cieszył się dużym powodzeniem.

Rozpoczęła go tradycyjnie giełda staroci na deptaku Wojska Polskiego. Na kiermaszach można było kupić wyroby rękodzieła, produkty regionalne czy ozdoby świąteczne. Chętni mogli wykonać je sami, gdyż w ratuszu działała pracownia Świętego Mikołaja. Praktycznych wskazówek udzielały panie z Rawickiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Ziemi Rawickiej i wolontariuszki z Lokalnego Centrum Wolontariatu. One zainicjowały akcję „Piernikowy szlak”, rozdając upieczone przez siebie pierniki.

R E K L A M A

Uruchomiono także strefę Rynek Aktywnych Mieszkańców w ramach IV Targów Ekonomii Społecznej. Swoje produkty wystawiły stowarzyszenia i Środowiskowy Dom Samopomocy. Dużym zainteresowaniem, szczególnie dzieci, cieszył się zimowy pokaz szczudlarzy z Teatru na Walizkach.

Wszyscy jednak z niecierpliwością czekali na rozświetlenie choinki przed ratuszem. Potem burmistrz Grzegorz Kubik złożył mieszkańcom Rawicza życzenia świąteczne i przy scenie pojawił się św. Mikołaj. Rozdawał dzieciom słodycze, a ustawiła się doi niego długa kolejka. Czas oczekiwania na jego przybycie umiliły występy grupy tanecznej Golden Dance, działającej prze SP 4 i wrocławska Akademia Baletu „Ballerina”.

Klamrą spinajacą całość był koncert kolęd. Wystąpiła Orkiestra Dęta działająca przy Domu Kultury w Rawiczu oraz Koło Śpiewu im. Karola Kurpińskiego w Sarnowie.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 10 głosów: 12 (83%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (12)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ E tak
  ponad rok temu ocena: 9%  12
  Jaro ty chyba w Rawiczu nie byłeś lub miasta ci się pomyliły.Wystrój Rawicza ci się nie podoba? a to jak przez wiele lat było a raczej nie było to ci pasowało?. Teraz jest przyjemnie pospacerować w Rawiczu.Wielu przyjezdnych nam zazdrości. Co ty porównujesz z Gostyniem. Ja jak mam jechać przez ten zapyziały Gostyń np.do Poznania to mnie szlag trafia.Co za syf.?Twój wpis , to typowy hejt pełen nienawiści.Po co łazisz na te imprezy?.Co za bzury wypisujesz . Mnie się podobała impreza a choinka jest piekna i naturalna, bez tego jarmarcznego plastikowego blichtru. Sklepikarze też mogliby się postarać i ozdobić swoje sklepy , coś ustawić przed drzwiani.Święta w końcu idą.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jaro
  ponad rok temu ocena: 100%  11
  - E Tak - to chyba ty nigdy w innych miastach w okresie świątecznym nie byłeś i nie masz pojęcia jak inni potrafią udekorować swoje miasta a światełka na deptaku i ozdoby na lampach były już za poprzednich burmistrzów widocznie to ty nie pamiętasz albo niechcesz pamietać. Nowością jest tylko super niedzwiedż, który nic wspólnego nie ma z Bożym Narodzeniem. Co do przyjezdnych to ciekawe jakich bo nawet mieszkańcy jadą w inne miejsca, a tu jedynie przyjeżdżają DGR i DTR ale tylko do Kauflandu.Jeśli komentujesz kogoś wpis to czytaj ze zrozumieniem ja nic nie wspominałem o Gostyniu i jeśli podróżujesz do Poznania to ci podpowiem można jechać przez Leszno.
  ~ Seba
  ponad rok temu ocena: 94%  10
  Qwer masz racje... dziś z żoną przejeżdżalem przez Miejską Górke to choinka na środku runku ubrana w niebieskie lampki w zdłuż pieknie wygląda,, Gostyń zaszalał, piękna choinka i ozdoby!!! A ta nasza w RAWICZU, to na prawdę wstyd ja zaświecać, bo goła ładniej wyglada... trzy wyblakłe kolory lampek porozrzucane po choince byle jak wyglądają gorzej niż w niejednym kosciele na święta przy ołtarzu ...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wiki
  ponad rok temu ocena: 28%  9
  Super! dzieci były prze-szczęśliwe. Anioły były najlepsze!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rawiczanin
  ponad rok temu ocena: 10%  8
  Bardzo mi się podobało. Po Pawłowskim to nawet kościelny odpust jest atrakcją
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  ~ znowu jesteś :)
  ponad rok temu ocena: 100%  7
  idź borsuka zaczesać
  ~ jaro
  ponad rok temu ocena: 89%  6
  Kiermasz fajny można tylko wszystkim, którzy prezentowali swoje wyroby pogratulować a szczególnie Paniom z Żylic za pyszne wyroby, Imprezę jak zwykle zepsuł Kubik. Co do wystroju Rawicza to dno totalne. Qwer masz rację, choć przypuszczam że i na budowie mają lepsze lampki. Niedzwiedziowi na tych miejskich szaletach to tylko klozetu pod zadem brakuje, ale po co zrobić coś fajnego jak Kubik społeczność Rawicza ma gdzieś a i czasem by zabrakło na premie świąteczne dla świty z "Beznadziejnego Regionu". Czym Rawicz ma zachęcić do odwiedzin naszego miasta, chyba tylko beznadziejnością, jak zwykle wstyd.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Edi
  ponad rok temu ocena: 0%  5
  walnij sie w leb i to zdrowo!
  ~ zocha
  ponad rok temu ocena: 10%  4
  Wystrój Rawicz świetny. Dopiero teraz się cos zmieniło na plus. Pamiętacie bida-lampki za Pawłowskiego? Nawet z Sylwestra na rynku zrezygnował, bo jak mówił dla pijaków nie warto robić. Tak gościu traktował mieszkańców Rawicza
  ~ Qwer
  ponad rok temu ocena: 96%  3
  Żenująca choinka... 5 kolorów lampek porozrzucane jak przedłużacz na budowie...byle jak... Zobaczcie jaką Gostyń ładną postawił, już ładniejsza niż w Rawiczu jest w Miejskiej Górce.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ miki
  ponad rok temu ocena: 6%  2
  Sam jesteś Zenujący. daj zdjęcie twojej choinki w domu, pośmiejemy się!
  ~ Bazyliszek
  ponad rok temu ocena: 89%  1
  Co za gburowaty mina. Naczelny poraża swoim spojrzeniem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A