Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AGoogle Projekt A1

Są przyłącza, nie ma kabin. Z toalet jeszcze nie skorzystasz

› Aktualności› Samorząd 3 miesiące temu    10.06.2019
Anna Siecla
komentarzy 11 ocen 9 / 22%
A A A
 fot. Anna Siecla

Rawicz. 17 tys. zł kary naliczono już firmie, która miała dostarczyć dwie kabiny. Na razie inwestycja stoi, bo wykonawca - zdaniem przedstawiciela urzędu - uchyla się od wykonania zadania.

Informację o tym, że w centrum staną dwie toalety podawaliśmy na łamach „Życia” wielokrotnie. W marcu rozpoczęła się ich budowa na targowisku i przy ul. Ignacego Buszy. Podzielono ją na dwie części. Najpierw miały zostać wykonane fundamenty pod montaż dwóch wolnostojących kabin wraz z budową przyłączy energetycznych, instalacją sanitarną, wodociągową i elektryczną.

Następnie wykonawca miał dostarczyć kabiny. - Zgodnie z założeniami budowa instalacji zakończy się w pierwszej połowie kwietnia, natomiast toalety zostaną dostarczone i zamontowane niezwłocznie po wykonaniu fundamentów i przyłączy - stwierdziło wówczas Centrum Informacyjne Burmistrza.

Przyłącza bez kabin
Wykonawca, jak przekazuje CIB, zobligował się do kolejnego terminu, czyli do 15 maja. Tego jednak nie dotrzymał. - Kara dla wykonawcy jest naliczana od 1 kwietnia, a za każdy dzień zwłoki jest to około 250 zł. Za ponad 60-dniowe opóźnienie wykonawcy została naliczona kara w granicach 17 tys. zł - wyjaśnia przedstawiciel CIB.

Jeśli umowa zostanie rozwiązana z winy wykonawcy, realizacja inwestycji jeszcze się wydłuży, bo potrzebny będzie kolejny przetarg do wyłonienia innego dostawcy kabin. Tymczasem w kalendarzu jest czerwiec, a przyłącza i fundamenty wykonane za blisko 120 tys. złotych, są zabezpieczone jedynie metalową siatką i są coraz bardziej zaśmiecone.

Korzystanie będzie płatne
Łącznie na miejskie toalety gmina wyda około ćwierć miliona złotych. Warto dodać, że wizyta w miejskiej toalecie (o ile kabiny w końcu zostaną dostarczone) nie będzie dla mieszkańców darmowa. Na ostatniej sesji rada miejska upoważniła burmistrza do ustalenia wysokości cen i opłat za korzystanie z szaletów.

+ 2 głosów: 9 (22%) 7 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tfds
3 miesiące temu ocena: 67%  11
Postawić przenośne i po kłopocie. Po co tak dużą kasę wydawać albo jakieś komunalne mieszkanie przerobić na elegancką toaletę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alfonso
3 miesiące temu ocena: 94%  10
Ja za tyle kasy postawiłem dwa szalety jeden z wanną drugi z prysznicem . Do tego postawiłem parę pokoi i kuchnię i mam jakby Dom .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO
3 miesiące temu ocena: 100%  9
Czy będzie można zapłacić kartą?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
3 miesiące temu ocena: 50%  8
W czym tu problem. Przecież na rynku też zawsze trzeba było płacić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Problem Gó..a
3 miesiące temu ocena: 83%  7
Problem w tym że my już za to płacimy, stawiamy toalety sami dla siebie i jeszcze mamy płacić ? Nie dość że płacimy nieudolnym rządzącym, to jeszcze za korzystanie będziemy płacić. To samo dotyczy parkingu przed urzędem i innymi instytucjami. Postawią sobie tabliczkę " parking dla pracowników urzędu" i zadowoleni z siebie. To my mamy być z was (urzędników) zadowoleni a nie wy sami z siebie.
~ Simon
3 miesiące temu ocena: 75%  6
Na drogach szybkiego ruchu i autostradach w całej Polsce toalety są za darmo i ile ludzi z tego korzysta a miasto Rawicz będzie mieć płatne bu ha ha ,powodzenia w następnych wyborach dla takiego włodarze miasta.PS. może na rewitalizację rynku zbierają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Mz
3 miesiące temu 5
to są też obywatele miasta, suweren, wyborcy. Oni wiedzą na kogo głosować.
~ Mz
3 miesiące temu ocena: 0%  4
Gdy będzie za darmo, to zaraz jakieś gówniarze sobie ognisko zrobią albo zule na kiblu pospiia. Rawicka elita z zielonego rynku czy z plant już by miała gdzie obszczywac ściany
~ gg
3 miesiące temu ocena: 71%  3
Puknijcie się w tym magistracie w głowę. Nie chcecie mieć zasikanych bram i zaułków to nie pobierajcie opłat. Na niemieckich plażach toalety lśnią i żadne opłaty nie są pobierane. Mieszkańcy Rawicza płacą podatek od nieruchomości to skończcie z tą pazernością.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mz
3 miesiące temu 2
Zamiast twojej zasikanej bramy będzie NASZ zasikany szalet za 250k
~ Bua ha ha ha
3 miesiące temu ocena: 82%  1
dziesięc zeta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji