Sarnowianka remisuje z Krobianką

Sarnowianka remisuje z Krobianką - Zdjęcie główne

Pierwszą grę kontrolną w zimowym okresie przygotowawczym mają za sobą zawodnicy Sławomira Wendzonki. Sarnowianka w środę spotkała się z występującą w lidze okręgowej Krobianką Krobia.

Mecz odbył się na sztucznej nawierzchni w Trzebnicy. Świetne otwarcie zanotowali zawodnicy z Krobi, którzy już w 2. minucie wyszli na prowadzenie. Sarnowianie tym faktem się jednak nie podłamali i już kwadrans później zdołali odpowiedzieć. Wyrównującą bramkę strzelił testowany zawodnik przez Sarnowiankę - Kamil Mosiek, który wykorzystał dogranie Arkadiusza Wojtyczki. Trenerzy i zawodnicy umówili się, że zagrają 2 razy po 40 minut i tuż przed końcem pierwszej części gry, Krobianka po raz drugi wyszła na prowadzenie. Po zmianie stron początkowo przewagę osiągnęli zawodnicy z Krobi, co udokumentowali bramką na 1:3. Sarnowianka broni składać jednak nie zamierzała i stopniowo zaczęła stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwnika. Po godzinie gry bramkę kontaktową strzelił Paweł Domagała, wykorzystując asystę Adriana Kociemby. 10 minut później ponownie przypomniał o sobie Domagała, strzelając drugą bramkę w tym meczu, tym razem z podania Jakuba Janowskiego. Do końcowego gwizdka rezultat nie uległ zmianie i w swoim pierwszym meczu sarnowianie zremisowali 3:3 z wyżej notowanym rywalem. - Mecz mimo, że był towarzyski, mógł się podobać, bo toczył się w bardzo szybkim tempie. Boisko w Trzebnicy nie jest pełnowymiarowe, co mogło być sprzymierzeńcem ekipy z Krobi - mówił prezes Sarnowianki Sławomir Górniak. - Krobianka to bardzo solidna drużyna, ale my na jej tle myślę, że zaprezentowaliśmy się dość dobrze. Rywale przejęli środek pola, ale my przeprowadzaliśmy groźne kontrataki - dodał.

Sarnowianka Sarnowa - Krobianka Krobia 3:3 (1:2)

1:1 - Kamil Mosiek (17’), 2:3 - Paweł Domagała (60’), 3:3 - Paweł Domagała (70’)

Sarnowianka: Piotr Wojtyczka - Adam Pawlak, Krystian Murawa, Dawid Kozłowski, Dawid Kramarczyk, Jakub Janowski, Konrad Olejnicki, Adrian Kociemba, Kamil Mosiek, Arkadiusz Wojtyczka, Paweł Domagała