Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Schronisko dla zwierząt czeka na kolejny etap

› Aktualności› Samorząd 3 miesiące temu    3.05.2019
Anna Siecla
komentarzy 4 ocen 7 / 43%
A A A
Zdjęcie inwestycji wykonano przed kilkoma tygodniami.Zdjęcie inwestycji wykonano przed kilkoma tygodniami. fot. Grzegorz Heluszka

W pierwszym etapie powstał budynek schroniska, a teren wokół został utwardzony i ogrodzony. O inwestycji pisaliśmy już na łamach „Życia”.

Ostatni przetarg, który obejmował budowę kojców dla bezdomnych zwierząt, został unieważniony. Wszystkie trzy zgłoszone propozycje znacznie przekraczały możliwości finansowe gminy. Najtańsza opiewała na kwotę 406 tys. zł, zaś gmina dysponowała 281 tys. zł.

- Żeby zmniejszyć koszty budowy boksów dla zwierząt postanowiliśmy zlecić zmianę parametrów fundamentów, były one przemiarowywane. Czekamy na zakończenie tej procedury przez projektanta - poinformował burmistrz Grzegorz Kubik na sesji. - Sądzimy, że to znacząco obniży koszt wykonania tej części inwestycji - dopowiedział. W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony nowy przetarg na budowę kojców według zmienionej dokumentacji. Konkretnego terminu jednak nie podano.

Poza obiektem schroniska, jak podano na posiedzeniu, w ostatnim czasie wykonane zostało przyłącze wodociągowe oraz przyłącze energetyczne. Zamontowano również przydomową oczyszczalnię ścieków.

+ 3 głosów: 7 (43%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ $$$$
3 miesiące temu ocena: 100%  4
Tym całym kojcowiskiem i budżetem powinna zająć sie prokuratura. Ale nie polska. Jak można wydac kilkaset tysięcy na taki cel, skoro Rawicz juz kiedys dał kasę na Henrykowo????? Czy ktos tej władzy w końcu zacznie patrzyć na ręce???? Po co trafo za zylion zł, skoro p[otrzeba kilka kW???? Jak są odprowadzane ścieki ze stacji przeładunkowej???? Czy im więcej inwestycji, tym lepiej??? Dla kilku cwaniaków??? Po co???? Gdzie jest RIO???? Gdzie "niezależna" prokuratura????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zeszło na psy wszystko
3 miesiące temu ocena: 0%  3
uspic i tyle po jaka cho...... budowac dla psów za tyle pieniedzy !!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziadostwo na całej lini
3 miesiące temu ocena: 100%  2
Nic porządnie do końca, same knoty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek
3 miesiące temu ocena: 100%  1
ciekawe czy tak samo szybko ulegnie uszkodzeniu/zniszczeniu jak niedawno miało to miejsce w nawierzchni nowo powstałej fontanny.