Skromnie, ale pewnie

Skromnie, ale pewnie - Zdjęcie główne

Podczas 8. kolejki jutrosińska Orla mierzyła się z wiceliderem - Rydzyniakiem. Drużyna Ploty przed tygodniem długo męczyła się zanim „napoczęła” ekipę Rywal-Ewmar Kurza Góra. Po pierwszej połowie było 0:0, a worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie i jutrosinianie wygrali 5:0.

Rydzyniak to jednak już przeciwnik z innej półki. Mecz od pierwszego gwizdka był bardzo wyrównany i zacięty. Żadna ze stron nie chciała się za bardzo otworzyć i każdy czyhał na błąd przeciwnika. W pierwszej połowie goli nie zobaczyliśmy. Po zmianie stron obraz gry niewiele uległ zmianie. Kluczowa akcja spotkania miała miejsce na kwadrans przed końcowym gwizdkiem. Wtedy bramkę dla przyjezdnych strzelił Paweł Kowalski. Drużyna Ploty do końca mądrze się broniła i nie pozwoliła miejscowym stworzyć zagrożenia pod własną bramką. Dla Orli było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Wygrana z Rydzyniakiem i ubiegłotygodniowa z Rywalem-Ewmarem, pozwoliła jutrosinianom umocnić się w środkowej części tabeli. - Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Pełne zaangażowanie wszystkich zawodników przyniosło wymierne korzyści w postaci pokonania wicelidera - powiedział kierownik klubu z Jutrosina Dawid Skrzypczak. Następny mecz ligowy Orla zagra na własnym boisku. W sobotę o 15.00 podejmować będzie beniaminka - Koronę Wilkowice.

Rydzyniak Rydzyna - Orla Jutrosin 0:1 (0:0)

0:1 - Paweł Kowalski (75')

Orla: Bartłomiej Wosiek - Piotr Wawrzyniak, Przemysław Kaczmarek, Bartosz Pawlak, Karol Grocholski, Kamil Kubiak (88'Marcin Jagodziński), Mariusz Niedbała (77'Dorian Nawrot), Artur Gill, Damian Walczak, Paweł Kowalski (80'Paweł Frąckowiak), Łukasz Kaczmarek (58'Damian Ratajczak