Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Śledztwo po tragedii na mistrzostwach w Jutrosinie

› Aktualności› Na sygnale 5 miesięcy temu    15.07.2019
Karol Pospiech
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum portalu

Prokuratura bada okoliczności tragedii na zalewie w Jutrosinie. Podczas paralotniarskich mistrzostw Polski utonął zawodnik Aeroklubu Ostrowskiego i jeden z członków obsługi imprezy. Nie udało się go uratować, mimo rozpoczętej akcji reanimacyjnej.

Do tragedii doszło w pierwszym dniu mistrzostw - 5 czerwca, kiedy trwały przygotowania do startów zawodników. Na zalew wypłynęła łódka z dwoma osobami z obsługi. Ich zadaniem było przygotować tor do lotów - ustawić nadmuchiwane pylony (bandy, między którymi latają sportowcy). 36-latek wpadł do wody w okolicy jednego z pylonów i zaczął tonąć.  Niestety, nie udało się uratować mężczyzny. WIĘCEJ NA TEN TEMAT TUTAJ.

Okoliczności tragedii wyjaśnia prokuratura. Postępowanie jest prowadzone w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci (art. 155 Kodeksu Karnego). Jak mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, na tę chwilę nikt nie usłyszał zarzutów. Śledczy zwrócili się do prezesów Aeroklubu Polskiego oraz Aeroklubu Ostrowskiego o dokumenty dotyczące organizacji zawodów, a także zabezpieczenia imprezy.

- Czekamy na dokumentację. Świadkowie zostali przesłuchani. Prokuratura będzie wyjaśniać, czy był to nieszczęśliwy wypadek czy osoby trzecie przyczyniły się do tego zdarzenia przez zaniedbania organizacyjne - dopowiada prokurator Michał Smętkowski.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!