Sparta z pełną pulą [FOTO]

› Sport i rekreacja› Piłka nożna miesiąc temu    14.09.2019
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
Gospodarze czterokrotnie mieli powody do radościGospodarze czterokrotnie mieli powody do radości fot. D. Bela

Miejska Górka. Ciekawe widowisko w mieście nad Balatonem. Dziś Sparta podejmowała Sokoła Kaszczor w ramach 6. kolejki ligi okręgowej.

Ekipa z powiatu wolsztyńskiego znajduje się w środkowej części tabeli. Goście postawili wysoko poprzeczkę. Przyjezdni potrafili utrzymać się przy piłce i stwarzali groźne sytuacje pod bramką, strzeżoną przez Kacpra Tomkiewicza.

W 22. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Gola zdobył Mateusz Pernak. Goście wyrównali już po dwóch minutach. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło.

W drugiej części gry obie ekipy miały dobre sytuacje, by podwyższyć wynik. Szwankowała jednak skuteczność. W 76. minucie Paweł Kowalski uderzył na bramkę przyjezdnych. Piłka odbiła się od wysoko uniesionej ręki obrońcy Sokoła, znajdującego się w polu karnym. Początkowo, sędzia główny nie zdecydował się na odgwizdanie rzutu karnego. Po protestach gospodarzy oraz konsultacji z arbitrem bocznym, zmienił decyzję i wskazał na "wapno". Z "jedenastki" nie pomylił się Edwin Marchewka. Po chwili, nerwowo nie wytrzymał jeden z zawodników przyjezdnych. Opluł piłkarza gospodarzy. Zauważył to sędzia i ukarał zawodnika gości czerwoną kartką. Przyjezdni kończyli spotkanie w dziesiątkę.

Gospodarze ruszyli do ataku. Zanotowali dwa kolejne trafienia. Na listę strzelców wpisali się: Paweł Kowalski i - tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego - Albert Szafrański.

Sparta Miejska Górka - Sokół Kaszczor 4:1 (1:1)
Bramki: 1:0 - Pernak, 1:1 (24'), 2:1 - E. Marchewka (77'), 3:1 - Kowalski (86'), 4:1 - Szafrański (94')
Skład: Tomkiewicz - Durczewski, Hądzlik, Plawgo, Kowalski, Pernak (67' Żyto), E. Marchewka, Gmerek (89' Szafrański), R. Siecla, Subera, Rak

Spotkanie rozgrywała dziś także Sarnowianka. Udała się do Pudliszek. Ekipę z Sarnowy podejmowali Zjednoczeni. Kibice, zgromadzeni na stadionie, zobaczyli aż 9 bramek. Niestety, skuteczniejsi byli gospodarze. Wygrali 5:4. Trzy bramki dla przyjezdnych zdobył Paweł Domagała, a jedno trafienie zanotował Bartłomiej Guzy.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -