Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Spektakl „Jaskiniowcy” w rawickim domu kultury [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 2 miesiące temu    10.03.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Zakaz fotografowania podczas spektaklu jest chyba przesadąZakaz fotografowania podczas spektaklu jest chyba przesadą fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Ponad 300 osób oklaskiwało firmowany przez Teatr „Rębacz” komediowy spektakl „Jaskiniowcy”. Kanwą przedstawienia są wakacje na bezludnej wyspie, gdzie można się umownie cofnąć do czasów prehistorycznych.

Bohaterowie spektaklu nie mogą się jednak uwolnić od stereotypów „normalnego życia”. Korzystają z telefonów komórkowych, robią sobie selfie, marzą o przysłowiowym schabowym z kapustą. Przywożą na wsypę swoje uprzedzenia i kompleksy, dochodzi do spięć męsko-damskich, a oliwy do ognia dolewa miejscowy „jaskiniowiec” i pojawiająca się znienacka Wielka Stopa. Wszystko przedstawione zostało z duża dawką humoru i ironii, było jakby krzywym zwierciadłem społeczeństwa. Nie zabrakło odniesień do sytuacji polityczno-społecznej, dowcipy były czytelne, chociaż nie zawsze najwyższego lotu.

R E K L A M ASRT 20-24 maj 2019 MOŻDŻANOWSKA

Szkoda, że w czasie spektaklu nie można było robić zdjęć. Niektóre sceny były malownicze i brawurowo zagrane w bardzo ciekawej scenografii. Wrażenie to potęgowały dowcipnie zaprojektowane, stylizowane na „jaskiniowe” kostiumy.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Fotografik
  2 miesiące temu 1
  Ciekawy fotoreportaż. Na 20 zdjęć ze spektaklu , 5 samych aktorów i to właściwie w tej samej pozie a reszta to....widownia. Mała rada dla amatora fotografa.Gdyby wszystkie wydarzenia były tak przedstawiane , to np. zdjęcia z wydarzenia sportowego przedstawiałyby same trybuny a marginalnie sportowców. Chyba ,że autorowi zdjęć chodziło o aluzję i chciał pokazać prawdziwych jaskiniowców ale jeśli tak to kiepski żart. Podsumowując , proponuję sięgnąć do korzeni i przypomnieć sobie na czym polega dobry fotoreportaż bo ten powyższy , to nawet nie jest mierny.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A