Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Spiesz się! To ostatni dzwonek, by dostać 300 zł na dziecko

› Aktualności› Samorząd 5 miesięcy temu    27.11.2018
Anna Siecla
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum portalu

Termin składania wniosków do programu „Dobry Start” mija 30 listopada. Jeśli do tej pory tego nie zrobiliście, macie jeszcze kilka dni na dopełnienie formalności.

Czym jest „Dobry Start”? To rządowy program, który zakłada jednorazowe wypłacenie 300 zł dla każdego ucznia na wyprawkę szkolną. Pieniądze są wypłacane niezależnie od stopnia zamożności rodziny (nie ma żadnego kryterium dochodowego) i niezależnie od tego, ile dzieci wchodzi w jej skład. Warunek jest właściwie jeden - wiek pociechy. O świadczenie można ubiegać się tylko uczniów szkół, do 20. roku życia lub w przypadku uczniów niepełnosprawnych - do 24. roku życia.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć kilkustronicowy wniosek dostępny poprzez stronę ministerstwa rodziny www.empatia.mrpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub stacjonarnie w gminnych ośrodkach pomocy społecznej. Będzie można je złożyć w pokojach, w których rozpatrywane są wnioski z programu „Rodzina 500+”.

Termin składania dokumentów mija za kilka dni. - Kto jeszcze nie zdążył złożyć wniosku, może to zrobić. Po 30 listopada dokumenty nie będą rozpatrywane - przypomina Władysława Czajkowska, szefowa rawickiego MGOPS-u. - Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Praktycznie na bieżąco akceptujemy wnioski i wypłacamy świadczenia. Muszę przyznać, że największe zainteresowanie było w tych pierwszych miesiącach. Teraz wnioski też wpływają, ale już raczej pojedyncze - dodaje.

Co ważne, w przypadku programu „Dobry Start”, nie trzeba dokumentować i udowadniać tego, na co poszły pieniądze, ponieważ ustawa nie obliguje do tego, by urzędnicy to sprawdzali.

R E K L A M ASRT 20-24 maj 2019 MOŻDŻANOWSKA
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A