Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Spore zainteresowanie dotacją na wymianę pieców

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    14.05.2017
Karol Pospiech
komentarzy 3 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. archiwum

Trzydzieści sześć wniosków o udzielenie dotacji do wymiany pieców wpłynęło do rawickiego urzędu miejskiego. Do rozdysponowania w tym roku jest 60 tys. zł.

Uchwałę umożliwiającą przyznanie mieszkańcom gminy Rawicz dotacji podjęto na marcowej sesji. Zgodnie z jej zapisami, pieniądze mogą trafić do osób fizycznych, prawnych, przedsiębiorców czy wspólnot mieszkaniowych. Otrzymać można maksymalnie 3 tys. zł, a wymianie podlegają węglowe kotły centralnego ogrzewania, z zastrzeżeniem, że musi to być piec minimum czteroletni i poniżej klasy V emisji. Nowym źródłem ciepła w budynku, już niskoemisyjnym, powinien być: kocioł gazowy, olejowy, gazowo-olejowy, elektryczny, automatyczny na biomasę lub automatyczny węglowy, ale spełniający odpowiednie wymagania. Dotowane będą zakupy tylko fabrycznie nowych urządzeń, które po zamontowaniu trzeba eksploatować pięć lat.

Wnioski o przyznanie pieniędzy (z kompletem wymaganych dokumentów), można składać do 31 sierpnia.

R E K L A M A

Obecnie zarejestrowanych jest 36 wniosków o udzielenie dotacji do wymiany źródeł ciepła. Nie jest znana łączna kwota na jaką opiewają, gdyż wnioski dotyczą wymiany na różne źródła ciepła: piece gazowe, czy węglowe klasy V - podkreśla Mateusz Domagała z Centrum Informacyjnego Burmistrza.

Dodaje, że po zakończeniu naboru oraz ocenie wniosków zapadnie decyzja o ewentualnym zwiększeniu środków na udzielenie dotacji.

R E K L A M A
+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ $$$$$
ponad rok temu ocena: 0%  4
Racja dlaczego nie można zamontować zwykłego kotła na węgiel z nadmuchem. Przecież ekogroszek czy też miał pochodzą z węgla kamiennego , posiadają tą samą zawartość siarki czy kaloryczność .Dziwne promowanie kotłów z podajnikami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ważna norma
ponad rok temu ocena: 100%  3
Kotły mają spełniać PN oraz być klasy V
~ zainteresowany
ponad rok temu ocena: 0%  2
A gdzie jest możliwość zainstalowania zwykłego kotła na węgiel czy miał węglowy z nadmuchem?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :)
ponad rok temu ocena: 100%  1
u Ciebie w domu
R E K L A M A