Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Spotkanie z książką, szlachtą i ... kartką papieru [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 5 miesięcy temu    7.11.2018
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Uczestnicy wycieczki na wrocławskim rynku  Uczestnicy wycieczki na wrocławskim rynku  fot. Szkoła Podstawowa nr 4 w Rawiczu
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Uczniowie klas IV d, IV a i V c Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu, pod opieką nauczycielek Agnieszki Bratuś, Iwony Stankiewicz i Agnieszki Węcłaś, uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia.

Pierwszym punktem wyjazdu był udział w lekcji „Czytanie na dywanie" w Teatrze Muzycznym „Capitol". Aktor tego teatru - Mikołaj Woubishet, znany m.in. z serialu „Pierwsza miłość" czytał dzieciom fragment książki „Bańka" Siri Pettersen. Jej główną bohaterką jest dwunastoletnia Kine, która musi żyć według nudnych reguł. Pewnego dnia znajduje szklaną kulę, która daje jej schronienie przed światem. Wizyta w teatrze była elementem realizowanego w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

R E K L A M A

Następnie uczniowie zwiedzali rynek, potem przeszli do Muzeum „Pana Tadeusza". Tam podzieleni na trzy grupy uczestniczyli w warsztatach „Z sita czerpane" oraz w lekcji muzealnej „Kontusze i figatele. Życie w dawnej Polsce". Na pierwszych zajęciach dzieci zapoznały się ze starodawną metodą produkcji papieru - czerpania na sicie oraz własnoręcznie wykonały kartkę, którą zabrały na pamiątkę. Uczestnicy lekcji muzealnej dowiedzieli się, jak ubierali się polski szlachcic i szlachcianka, jak wyglądał dwór szlachecki, co i jak jadano. Mogli przymierzyć strój z epoki oraz uczyli się nakrywać do staropolskiego stołu.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A