Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Stacje w Rawiczu i Bojanowie zmienią oblicze. 355 mln zł na modernizację linii kolejowej

› Aktualności› Wydarzenia 10 miesięcy temu    23.06.2017
Dawid Bela
komentarzy 14 ocen 10 / 100%
A A A
Dworzec kolejowy został wyremontowany w 2015 roku. W tym samym roku do Rawicza rozpoczęły kursowanie składy Kolei Dolnośląskich Dworzec kolejowy został wyremontowany w 2015 roku. W tym samym roku do Rawicza rozpoczęły kursowanie składy Kolei Dolnośląskich  fot. D. Bela/archiwum

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisała w stolicy Wielkopolski kontrakt z konsorcjum, w składzie którego znajdują się firmy: Astaldi S.p.A i Costruzioni Linee Ferroviarie S.p.A.. Zgodnie z umową zostanie zmodernizowany fragment linii Poznań - Wrocław na  odcinku: Leszno - granica województwa dolnośląskiego. Koszt prac wyniesie 355 milionów złotych netto. Zmiany obejmą, m.in. stacje kolejowe w Rawiczu i Bojanowie.
 

Początek robót budowlanych zaplanowano na październik bieżącego roku, zakończenie - na 2020 rok.

R E K L A M A

- Umowa dotycząca odcinka Rawicz - Leszno, o wartości 355 mln zł netto, to drugi kontrakt PLK na trasie z Rawicza do Czempinia. Inwestycja zapewni krótszy czas przejazdu z Wrocławia do Poznania, wzrost poziomu bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym oraz większy komfort na stacjach. W 2017 r. PLK podpisały już umowy na 10 miliardów złotych. Zdecydowanie przyśpieszyliśmy proces inwestycyjny - mówi Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

W ramach modernizacji 35-kilometrowego odcinka linii E59 zostaną odnowione stacje Rawicz i Bojanowo. Oblicze mają zmienić także przystanki w Kaczkowie i Rydzynie. Jak informuje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pasażerowie zyskają dużo wygodniejsze perony, nowy system informacji pasażerskiej, lepsze oświetlenie oraz czytelne oznakowanie. Wymienione zostaną wiaty i ławki. Obiekty będą także dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.

Wymienione zostaną tory i sieć trakcyjna. 11 przejazdów kolejowo-drogowych ulegnie modernizacji. Kierowcy i podróżni zyskają nowe urządzenia zabezpieczające, rogatki, sygnalizację świetlną, dźwiękową, a także monitoring. Sprawny przejazd pociągów pasażerskich i towarowych zapewnią dodatkowo nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz Lokalne Centrum Sterowania w Lesznie.

Na terenie powiatu rawickiego zaplanowano dwa nowe przejścia pod torami: na stacjach Rawicz i Bojanowo. Poziom bezpieczeństwa ma się zwiększyć, m.in. dzięki wybudowaniu 3 nowych wiaduktów (2 kolejowych w Rawiczu na ul. Piłsudskiego i Świętojańskiej oraz 1 drogowego na trasie Bojanowo - Pakówka). 

Pociągi pasażerskie będą mogły rozwinąć prędkość do 160 km/h.

Projekt modernizacji odcinka Leszno - granica województwa dolnośląskiego jest współfinansowany ze środków, pochodzących z Unii Europejskiej.

R E K L A M A
+ 10 głosów: 10 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ SmRód
7 miesięcy temu ocena: 100%  15
Czyli z rondem przed przejazdem wielka sciema Kubika, nawet jak zgłosiła sie firma po 3 przetargach to go unieważnił bo wiedział że inwestycja już rusza i nie będzie zmian w projekcie. No ale to przecież wina Tuska...znaczy poprzedniej władzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hahah
10 miesięcy temu ocena: 100%  14
Ponoć mają być wiaty automat do biletów i wiele innych ale jak będzie ? Dobrze wiemy...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kolerajka
10 miesięcy temu ocena: 75%  13
Moje kondolencje dla podróżnych ! Opóźnienia masakra... i jak padnie cokolwiek to wszystko stoi od Poznania do Wrocławia. Komputery... do duszy z takimi urzadzeniami ! Porządek z konfortem jazdy niech zrobią również bo tymi z czasów 50to juz sie jeździć odechciewa starymi kiblami...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pkpista
10 miesięcy temu 12
Racja, racja. Wielka komputeryzacja, a jak wysiądzie to płacz bo wszystko stoi i nie da się jechać na starych urz. to na "gębę" ale jedzie pomału ale do przodu, w Poznaniu jak wysiadł LCS to pół dnia zero ruchu, bo jaką kontrolę nad zwrotnicami i przejazdami można mieć sterując z odległości 30 km i polegając jedynie na wątpliwych wskazaniach komputera i podglądu z kamer
~ Kolejarz
10 miesięcy temu ocena: 100%  11
Tylko nie te firmy. Będzie tak jak w Czempiniu i Mosinie. Po dwuch latach marazmu PlK zerwie kontakt za niedotrzymanie terminu i prace będą trwać w nieskończoności.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ PRO CIVILLI WSI
10 miesięcy temu ocena: 93%  10
WŁOSI MUSZĄ TO ROBIĆ POLSKIE FIRMY NIE DADZĄ RADY??? BYLE NIE BYŁO JAK Z JEDNĄ FIRMĄ Z AUSTRII CO OBWODNICĘ RAWICZA BUDOWAŁA?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pesazerka111
10 miesięcy temu ocena: 89%  9
A gdzie zaparkujesz auto?Czy ktos wie gdzie jest granica wojewodztwa?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kacper
10 miesięcy temu ocena: 100%  8
Granica województwa jest za Kątami.
~ popo
10 miesięcy temu ocena: 92%  7
liczymy również na lepsze pociągi, bo ważny jest nie tylko komfort jazdy ale też komfort w pociągu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo
10 miesięcy temu ocena: 29%  6
Bardzo dobrze że burmistrz wywarł presje na PKp żeby w końcu zmodernizowali te perony. Dobra incjatywa!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kolejarz
10 miesięcy temu ocena: 100%  5
Modernizacja peronów była zaplanowana zanim jaśnie Burmistrz zaczął swoje urzędowanie. I przed modernizacją budynku dworca było wiadomo że perony będą zaraznpo tym modernizowane. Warto poczytać w dokumentach i strategiach niż szerzyć propagandę
~ SŁOŃCE STAGNACJI!!!
10 miesięcy temu ocena: 81%  4
Dobrze, że burmistrz wywiera presję na Słońce!!! Wschodzi i zachodzi! Brawo burmistrz! Ha, ha, ha! :-) ;-)
~ cleo
10 miesięcy temu ocena: 100%  3
ciekawe czy peron odnowią tak jak np. w Korzeńsku tzn że nie będzie już tej wielkiej dziury między peronem a schodami do pociągu a wręcz można tam bez problemu dostać się do pociągu bo jest peron na tej wysokości co wejście do wagonu i czy będzie można kupić bilet prawie o każdej porze a nie tylko przez parę godzin
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ferdek
10 miesięcy temu ocena: 60%  2
Za bilety odpowiada Pani z żmigrodu z kasy ;) a nie plk
~ Kolo
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
I super że się dzieje coś w tym martwym miescie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A