Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020

Staromiejska ponownie na sprzedaż?

› Aktualności› Samorząd miesiąc temu    23.01.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 21 ocen 5 / 20%
A A A
 fot. archiwum

Gminie Rawicz nie udało się pozyskać środków norweskich na zagospodarowanie budynku po byłej restauracji „Staromiejska” na centrum senioralne. W tej sytuacji samorząd będzie próbował znów obiekt sprzedać.

Pomysł na zagospodarowanie budynku pojawił się w minionym roku. Projekt nazwano „Rawicz wielowymiarowym miastem przyszłości”. Na realizację starania samorząd starał się o pozyskanie środków z funduszy norweskich. W złożonym wniosku jako główny obiekt wskazano właśnie budynek przy Rynku 9. Podkreślano, że jest to idealne miejsce, na które można się starać o dofinansowanie - chociażby ze względu na lokalizację w obszarze objętym rewitalizacją.

Mimo uzyskania pozytywnej oceny formalnej, wniosek gminy przepadł na drugim etapie konkursu, do którego zakwalifikowano 50 wniosków. Rawicki projekt znalazł się na 132. miejscu listy rankingowej i nie otrzyma dofinansowania - a można było uzyskać kwotę w wysokości od 3 do 10 mln euro i nie był wymagany wkład własny gminy.

 Jak przekazał „Życiu” Mateusz Domagała z Centrum Informacyjnego Burmistrza, gmina podejmie kolejną próbę sprzedaży kamienic na rynku, która jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów „starówki”. Będzie to kolejne podejście, bo samorząd próbuje zbyć budynek od kilku lat, ale nie ma zainteresowanych jego kupnem. Ostatni nieudany przetarg. Wówczas cena wywoławcza nieruchomości została ustalona na 381 tys. 100 złotych.

Co na sprzedaż? To kompleks trzech budynków o łącznej powierzchni 930,5 m². Jaka będzie cena w kolejnym przetargu? Póki co, nie wiadomo jeszcze kiedy on się odbędzie i za ile będzie można kupić nieruchomość.

+ 1 głosów: 5 (20%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (21)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nieudolni
29 dni temu ocena: 100%  21
Znowu nie udało się pozyskać dofinansowania. Kto tam pracuje za nasze pieniądze? Pewnie po jakimś A WuEfie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziękujemy PiS-owi za podwyżki wszystkiego!!!!!!!
miesiąc temu ocena: 100%  20
Dziękujemy PiS-owi za podwyżki wszystkiego!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tazz
miesiąc temu ocena: 86%  19
No geniusz co sprzedał sam dół powinien kupić teraz górę i ja odrestaurowc na swój koszt,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ No
miesiąc temu ocena: 100%  18
Głupoty piszesz i tyle. Dół nie był własnością gminy
~ Do zapaści
miesiąc temu ocena: 67%  17
A czy Kubik też czasami radnym nie był. Sranie w banie i wina Tuska.
~ Ot tak
miesiąc temu ocena: 100%  16
Gów. o wicie a głupoty pitolicie. A co powiecie jak Kubik sprzedaje plac w koszarach a wam kit wciska że nie ma gdzie bloków budować. 900 tys za taki teren to jawna kpina, kasę przejedzą i na buble typu słup toaletowy wydadzą. Ktoś kupi i sprzeda drożej.
~ Zrównoważona zapaść miasta w wykonaniu Tadeusza Pawłowskiego
miesiąc temu ocena: 57%  15
To się nazywa zrównoważona zapaść starówki w wykonaniu Tadeusza Pawłowskiego. Warto dodać że w tych czasach gdzie sprzedano dół tej kamienicy radnymi gminnymi prawdopodobnie byli już Radny M. Suchanecki, T. Garbalinski i M. Heinze. Teraz kichają madrosciami że niby wody do pontonu doleją a jeśli wtedy byli rsdnymi to nic na to nie umieli poradzić.
~ pytam
miesiąc temu ocena: 50%  14
Nie czasem Tadeo to sprzedał CCC ?
~ Budowlaniec
miesiąc temu ocena: 100%  13
Zamiast budować mieszkania plus to stan surowy już macie na rynku ,teraz tylko wykończyć i gotowe zyski z wynajmu.Pokażcie że umiecie w końcu do tego stanu to gmina doprowadziła zaniedbując ten obiekt przez dziesięciolecia użytkowania.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mirek
miesiąc temu ocena: 100%  12
Zgadzam się w 100 procentach to gmina jest w całości odpowiedzialna za stan tego budynku i to ona powinnła go odrestaurować ,podwyżki umiecie robić to o żródło swoich dochodów dbajcie.
~ Kolega
miesiąc temu ocena: 30%  11
Najlepiej by było zburzyć tę ruderę ,a w jej miejsce postawić McDonalda bo w Lesznie są 2 ,a w rawiczu nie ma ani jednego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kolega do już nie kolegi
miesiąc temu ocena: 0%  10
No tak ja oglądam netflixa bo mnie stać za to ty marszczysz Freda na showupie bo na brazzersa cię nie stać. W dodatku naucz się pisać bez caps locka !
~ Do Kolegi
miesiąc temu ocena: 70%  9
SŁUCHAJ NIEBYCIE, TOBIE POTRZEBANA JEST TYLKO KARTA KREDYTOWA Z DUŻYM DEBETEM , GRILL, PIWERKO, E-PAIEROSEK I DOBRA PROMOCJA W MARKECIE. NA DESER MCŚMIECI I NEFLIDIX OGLĄDANY 24h NA DOBĘ
~ Kolega
miesiąc temu ocena: 31%  8
Ale o co ci chodzi ? W Rawiczu przydałby się McDonald's. Wystarczy w weekend zobaczyć jakie zapotrzebowanie jest na fast fooda u Turków na deptaku ,albo na stacji paliw lotos. Co masz w tym Rawiczu ciekawego nic...nawet kina nie ma bo przecież kino jest ale w Sierakowie które jest wioską. Ty tego i tak nie zrozumiesz
~ MCGŁUPEK
miesiąc temu ocena: 89%  7
WIEKSZEGO IDIOTY DAWNO NIE CZYTAŁEM! ALBO TROLLUJESZ ALBO JESTEŚ JAK ODCZŁOWIECZONA WYDMUSZKA.
~ Mar
miesiąc temu ocena: 100%  6
Nikt nie kupi tej nieruchomości Po 1 na remont po swojemu nie pozwoli konserwator zabytków Po 2 na dole jest najemca Po 3 dach jest cały do wymiany i cud ze się jeszcze nie zawalił
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polako
miesiąc temu ocena: 100%  5
Kto kupi kurę której skradziono złote jajko
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
miesiąc temu ocena: 100%  4
Może Gmina pokaże na przykładzie tego obiektu jak jest dobrym gospodarzem ,menadżerem i sama rozpocznie tam działalność !!! Przecież na deptakach i rynku widać gołym okiem ,że wszystko ledwie dyszy więc trzymam kciuki aby urząd pokazał jak za pieniądze gminy a nie dofinansowań jakichkolwiek pokaże jak powinno się gospodarować . Proszę pokazać jak to się robi ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CZĘŚĆ KAMIENICY
miesiąc temu ocena: 100%  3
ALE TA CZĘŚĆ KAMIENICY W KTÓREJ BYŁA STAROMIEJSKA JEST JUŻ DAWNO SPRZEDANA ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Rawiczanina
miesiąc temu ocena: 100%  2
Tylko powiedz prawdę silny kłamco, kto ten dół sprzedał, bo kto szuka frajera i robi z nas idiotów to już dobrze wiemy. Nie udał się plan z dotacją to robimy zamęt ze sprzedażą dołu kłamiąc że to wina Pawłowskiego. To już nie chwyta.
~ Rawiczanin
miesiąc temu ocena: 100%  1
Dokładnie tak dół sprzedali a na reszte szukają frajera