Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Stop kopalni. Protest tysięcy rolników [FILM+FOTO]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    28.01.2015
Grzegorz Heluszka
komentarzy 21 ocen 41 / 76%
A A A

Ponad dwa tysiące rolników, przeszło "piatką" od Kłody do Kaczkowa w proteście przeciwko kopalni odkrywkowej. W tym czasie kilkadziesiąt ciągników zablokowało w Kaczkowie wylot Trasy S-5, a kilkaset maszyn ruszyło w kierunku Leszna. Zobacz film z pierwszej godziny protestu. Wkrótce następne wideo.

+ 31 głosów: 41 (76%) 10 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (21)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ jack
  ponad rok temu ocena: 64%  21
  https://www.facebook.com/22815...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ skrzypek
  ponad rok temu ocena: 44%  20
  Karolek słodko śpi :D
  ~ ogarnięty
  ponad rok temu ocena: 76%  19
  głupki to nie będzie kghm u solorza będziecie zapieprzać na śmieciówce z łopatą
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qqłka
  ponad rok temu ocena: 67%  18
  bo problem tkwi w ludziach, Sandokanie. Często dom i szkoła nie uczy myślenia, zaradności, gospodarności - wielu ludzi nie radzi sobie w zderzeniu z rzeczywistością. Wspominają złotą erę komuny (bankruta zresztą). Ale najgorsze, że zarażają tym młodych ludzi, którzy znają komunę z opowiadań jedynie. Napatrzą się ludziska na górników ze Śląska, którzy potrafią sobie zapewnić przywileje i marzą potem o kokosach u nas. Syndrom Ferdka Kiepskiego :( Warto podkreślić za ~ ogarnięty "będziecie zapieprzać na śmieciówce z łopatą". I to u Chińczyka.
  ~ sandokan
  ponad rok temu ocena: 58%  17
  I tutaj ja się zgadzam! ..Tylko dlaczego zawsze dla Państwa nic się nie opłaca , a dla prywatnego tak ? I to nie chodzi o wynagrodzenie pracownika , ale o kondycję całej firmy. Ale popatrzmy : Politycy wszystko prywatyzują (sprzedają ) ale liczba ludzi w administracji Państwowej rośnie ( przecież to przeczy wszelkim regułą matematycznym - gdzie tutaj logika? )
  ~ górnik
  ponad rok temu ocena: 18%  16
  Dlaczego ktoś podważa wszystkie opinie z ostatnich 35 lat,że kopalnie tu -to zagłada całej południowej Wielkpolski- będziemy mieć węgiel, ale Unia nie pozwala opalać węglem, będziemy mieć chińskie jedzenie, bo nasza produkcja rolnicza upadnie. Będziemy bez wody- no cóż po co tracić na wyjazdy do Afryki.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Total12
  ponad rok temu ocena: 83%  15
  Brawo chłopaki tak dalej .Przelewki się skończyły czas na nas teraz .Pozdrawiam .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ geniu
  ponad rok temu ocena: 27%  14
  Oo jaka bieda w naszy rolnictwie. A tak wogole to jakim prawem wjechali ciagnikami na s5 ? Prawo jazdy pozabieraj jak nie znaja sie na przepisach ruchu drogowego
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kaziu
  ponad rok temu ocena: 40%  13
  Prawo zabrania złośliwego blokowania ruchu na drodze publicznej . Jazdę ciągników w kolumnie regulują przepisy o ruchu drogowym i ciągników w kolumnie może być tylko do 5 sztuk ,a odległość między takimi kolumnami musi wynosić nie mniej niż 200 m ....i tyle
  ~ lottomito
  ponad rok temu ocena: 73%  12
  Sam się podszkol w przepisach. Każdy pojazd który może rozwinąć 40km/h może poruszać się drogami szybkiego ruchu chyba że zabraniają tego znaki pionowe.
  ~ edmund
  ponad rok temu ocena: 25%  11
  Nie dajcie sobie prac mozgow przez Janowicz i Mackowiaka! Oni wykupia wasze ziemie za grosze a sprzedadza za gruba kase pod kopalnie a was pozniej zatrudnia za 5 zl na gogzine
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zocha
  ponad rok temu ocena: 69%  10
  Oj nikus Ty to pewnie masz wyksztslcenie ?! Skoro nie masz pojęcia to sie nie wypowiadaj praca fizyczna jaka wykonują rolnicy jest bardzo ciężka praca to pierwsze drugie ze nie którzy nawet obornika nie potrafią wyrzucić paniczkowie z miasta a wielce sie wypowiadają po trzecie jakby nie oni to bys nie miał co jeść! Po czwarte zeby sie zajmować gospodarstwem i zeby ono dobrze prosperowała nie mozesz być człowiekiem głupim bez wykształcenia bo to nie jest wcale takie łatwe myśle NIKUS ze po pary dniach przepracowanych w gospodarce zmienił bys zdanie! Wiec lepiej sie nie wypowiadaj na tematy na które nie masz pojęcia !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kaziu
  ponad rok temu ocena: 40%  9
  Z tym wykształceniem to bez przesady. Ilu młodych chce zostać na wsi? a ilu ucieka od krów. Gwarantuję że w obecnej porze roku poświęcasz gospodarstwu nie więcej niż godzinę może dwie . Chyba że sama pracujesz a reszta "sępi" i zbija bąki.
  ~ Marcin
  ponad rok temu ocena: 67%  8
  Do Rob i tu się mylisz nie dają tysiące miejsc pracy praca jest tylko dla garstki inżynierów lepiej niech z śląska biorą węgiel. a kopalnia będzie na długości od Miejskiej Górki aż do Leszna i w przyszłości ponoć aż w okolice Góry Śląskiej
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ abc
  ponad rok temu ocena: 30%  7
  jesli chca to postawia ta kopalnie czy to sie komus podoba czy nie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rob
  ponad rok temu ocena: 26%  6
  Jak to garstka osób potrafi zmanipulować społeczeństwo . Każdemu kto protestuje przeciwko kopalni powinni odciąć energię elektryczną bo niby dlaczego ma korzystać z czegoś przeciwko czemu protestuje?? Wielkopolska to też przemysł i strategiczne zasoby węgla brunatnego - popierasz niezależność energetyczną naszego państwa to popiraj też nasz przemysł. 1 mld ton węgla to nie jest coś z czego należy rezygnować, szczególnie, że z węgla brunatnego jest najtańsza energia. Można pogodzić kopalnię i rolnictwo - ziemi w Polsce jest dużo a kopalnia nie zabiera a daje! daje szansę rozwoju dla regionu - całego regionu, tysiace miejsc pracy a nie tylko dochody dla kilku głośno krzyczących i manipulujących społeczeństwem obszarników.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qqłka
  ponad rok temu ocena: 59%  5
  Niemcy są za dekarbonizacją europejskiego sektora energii. http://www.cire.pl/item,105660... i za reformą systemu handlu emisjami. A polska chce kolejnej elektrowni z wysokoemisyjnego i niskokalorycznego węgla brunatnego i to na siłę? Mieszanie "miastowym" w głowach i mamienie pracą, wywoływanie ataków zazdrości w stosunku do rolników, którzy inwestują w rozwój swoich gospodarstw. Komu to się opłaca?
  ~ John
  ponad rok temu ocena: 73%  4
  Szkoda słów jak płytkie jest Twoje myślenie . Energię możemy produkować z wielu źródeł , węgla , wody wiatru , słońca , atomu natomiast żywności bez ziemi nie wyprodukujemy , to średiointeligentny cżłowiek wie co do reszty nie będę się wypowiadał bo i tak nie zrozumiesz . Kopalnia = zagłada . 1mld ton przy wydobyciu 30mln rocznie daje 33 lata może prosperity a dalej zobacz co dzieje się teraz w Koninie . Pwodzenia
  ~ NIKUS
  ponad rok temu ocena: 28%  3
  Nikodem wywiadzie powiedział że za miesiąc lub dwa tury w dół i będą niszczyć co popadnie masakra a po chwili że kierowcy niech stoją aż do kościana SAMOLUB I TYLE LEDWO SIĘ WYSŁAWIA DO LOKOPEDY NIECH IDZIE. A ROLNICY NIE SĄ PEMPKAMI WIELKOPOLSKI TO LUDZIE BEZ WYKSZTAŁCENIA
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sandokan
  ponad rok temu ocena: 47%  2
  "Bulem|" rolników jest zawiść i lenistwo. Wystarczy dokładnie przez kilka dni przyjrzeć się pracy wszystkich członków rolniczej rodziny . Pracuje jeden a "sępią" pozostali , zamiast zająć się konkretnym zajęciem. Nie ma zgody między członkami rodziny , że już o sąsiadach nie wspomnę. Jest za to zawiść że sąsiad za chwilę będzie miał lepiej i zacznie trzepać kasę. . Czy wszyscy w rodzinie rolniczej codziennie poświęcają się gospodarstwu 8-10 godzin ? - Gwarantuję że nie ! I nie piszcie że jest inaczej.
  ~ pl
  ponad rok temu ocena: 73%  1
  I tu się mylisz, duże grono rolników to bardzo dobrze wykształceni ludzie.