Strzelają najmłodsi

Strzelają najmłodsi - Zdjęcie główne

Po nieudanej inauguracji ligi (porażka na własnym stadionie 0:3 z Tęczą Osą Osieczna - przyp.red.), miejskogórecka Sparta udała się do Kębłowa na mecz z Dębem. Dąb to beniaminek więc teoretycznie drużyna Waresiaka była faworytem tego spotkania, tym bardziej że kębłowianie nie mogą odnaleźć się w wyższej klasie rozgrywkowej. Przegrali dwa pierwsze mecze w „okręgówce” i zajmowali przedostatnie miejsce w tabeli. Ekipa z Miejskiej Górki była ostatnia i wygrana z Dębem mogła ją podnieść wyżej w ligowej klasyfikacji.

Od pierwszego gwizdka swój styl gry starała się narzucić Sparta, ale na pierwszą bramkę czekać trzeba było prawie do końca pierwszej połowy. Wtedy pierwszą bramkę w seniorskiej drużynie zdobył Edwin Marchewka. Po zmianie stron obraz gry był podobny, ale nieco bardziej przyciskać zaczął Dąb. Miejscowi w końcu cel osiągnęli i na niespełna kwadrans przed końcowym gwizdkiem, zdołali wyrównać stan rywalizacji. Sparta miała jednak apetyt na 3 punkty i w ostatnich minutach przeprowadziła decydującą akcję. W 85. minucie na 1:2 strzelił Michał Kaczmarek, który jak się później okazało, ustalił wynik meczu. Następny mecz Sparta rozegra na własnym obiekcie. W niedzielę do Miejskiej Górki przyjedzie Sokół Kaszczor. Pierwszy gwizdek o 16.00.

Dąb Kębłowo - Sparta Miejska Górka 1:2 (0:1)

0:1 - Edwin Marchewka (40'), 1:2 - Michał Kaczmarek (85')

Sparta: Kacper Tomkiewicz - Robert Siecla, Marcin Hądzlik, Krystian Wierzyk, Adrian Niedźwiedzki, Adrian Giezek (46'Bartosz Kowalski), Michał Adamiak, Mateusz Pernak, Edwin Marchewka (80'Michał Kaczmarek), Bartłomiej Nowak (72'Wiktor Marchewka), Łukasz Dytko (90'Eryk Kmieć)