Sukces strażaków w Obornikach

Sukces strażaków w Obornikach - Zdjęcie główne

St. strażak Bartosz Kordylas oraz mł. bryg. Krzysztof Panocha reprezentowali Komendę Powiatową PSP w Rawiczu na Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski strażaków w pływaniu.

Zawody zorganizowano w Obornikach. Do rywalizacji stanęło ponad 120 zawodników z 27 komend (startowano w dwóch kategoriach wiekowych: do 35 lat i powyżej 35 lat) w pięciu konkurencjach (50 m stylem dowolnym, 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem klasycznym, 50 m stylem motylkowym oraz sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym). - W konkurencji indywidualnej, na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, mł. bryg. Krysztof Panocha zajął czwarte miejsce (w kategorii powyżej 35 lat). Z kolei, st. straż. Bartosz Kordylas, startujący stylem motylkowym na dystansie 50 metrów został sklasyfikowany na trzecim miejscu, w kategorii do 35 lat - informuje st. kpt. Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu.

W ceremonii wręczenia dyplomów, pucharów oraz upominków uczestniczyli, m.in. st. bryg. Jerzy Ranecki, zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz Piotr Woszczyk, zastępca burmistrza Obornik. (kp)