Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Portal
R E K L A M A

"Świata nie było widać". Strażacy w akcji na Hazach i w Kątach [FOTO+FILM]

› Aktualności› Na sygnale 11 miesięcy temu    10.08.2017
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Ze stodoły w Łąkcie (z lewej) pozostało rumowisko. Obiekt gospodarczy w Kątach strażacy zabezpieczają plandekąZe stodoły w Łąkcie (z lewej) pozostało rumowisko. Obiekt gospodarczy w Kątach strażacy zabezpieczają plandeką fot. D. Bela

- Ze stodoły został kawałek murku i to wszystko. Jadę do Rawicza zgłosić to do ubezpieczalni - mówi właściciel zawalonego budynku z Łąkty. Nocna nawałnica wyrządziła szkody nie tylko w jego gospodarstwie.

- Obudziłem się w nocy. Usłyszałem, że przyszła taka potężna burza, tak leje. Wyszedłem zobaczyć, co się dzieje, a świata nie było widać. Po chwili wróciłem do domu, nastała cisza. Usłyszałem jedynie podmuch i dźwięk, jakby dachówki zleciały. Znów wychodzę, patrzę: dachówki na domu mam, a stodoła się położyła. Sąsiadowi szczyt ruszyło, jak to możliwe? - nie dowierzał mieszkaniec Łąkty, patrzący na sąsiednie zabudowania, które uległy jedynie częściowemu uszkodzeniu.

Porywisty wiatr, połączony z burzą, wyrządził też szkody, m.in. w Wydawach i Zielonej Wsi. Wiele drzew zostało złamanych lub wyrwanych z korzeniami. Na budynkach gospodarczych wiatr pouszkadzał pokrycie dachowe. W działaniach na Hazach biorą udział strażacy zawodowi i ochotnicy z gminy Rawicz.

Nieprzespaną noc mają za sobą także mieszkańcy jednej z posesji w Kątach. Silny wiatr uszkodził dachówkę na budynku mieszkalnym i zerwał dużą część blaszanego pokrycia dachu z obiektu gospodarczego, m.in. na zaparkowany samochód. - To był moment, gdy przyszło. Gdy spojrzałem przez okno, widziałem, jak blachę podniosło - przyznaje jeden z domowników. Na miejsce zostali skierowani druhowie z Rawicza i Dębna Polskiego. Ochotnicy założyli plandeki ochronne na oba uszkodzone budynki.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Ul9
  11 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Hazy czy Chazy? Jest Centrum Kultury Chazackiej czy Hazackiej?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A