Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AInformator Medyczny

Świetne prezentacje podczas Festiwalu Muzyków Ludowych [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 4 miesiące temu    8.09.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 2 ocen 7 / 86%
A A A
Na scenie szkocka orkiestra z CzęstochowyNa scenie szkocka orkiestra z Częstochowy fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Drugi dzień Rawickiego Jarmarku Historycznego rozpoczęła ósma edycja Narodowego Czytania.

Znana aktorka Dominika Ostałowska czytała fragmenty „Katarynki” Bolesława Prusa, a młodzież z I LO urywki z nowel Henryka Sienkiewicza, Marii Konopnickiej i Bruna Schulza. Ciekawy wywiad z aktorką przeprowadził Jakub Sławiński.

Potem, w galerii „Sala Piecowa” odbył się wernisaż wystawy koronek koniakowskich. Zebrani dowiedzieli się o technice ich wykonywania i historii.

Prawie równocześnie rozpoczęły się mini koncerty, co było jakby próbą przed popołudniowym Festiwalem Muzyków Ludowych. Był to kulminacyjny punkt dnia. Niestety, z powodu złej pogody odwołano korowód, który miał przejść ulicami miasta. W roztańczonym i rozśpiewanym widowisku zaprezentowały się zespoły z Litwy, Włoch, Czech, Belgii, Słowacji i oczywiście Polski. Przegląd prowadzili Ewelina Konieczna i Stanisław Jaskułka.

Festiwalowe występy trwały prawie do 22.00, ale na głodnych i spragnionych czekały stoiska z czymś „na ząb”: przekąskami, wędlinami czy grillem i serwujące napoje. Cały czas trwały warsztaty ceramiczne, wikliniarskie, koronkarskie i plastyczne.

Po przeglądzie do muzycznej biesiady zaprosił zespól „Janusz Prusinowski i Kompanija”. Grali stare melodie ludowe, znane tylko z przekazów nutowych. A potem odbył się „Hazacki rumpel”, czyli ogólna potańcówka.

Jak wyglądał pierwszy dzień festiwalu? Przeczytasz TUTAJ
Kto wystąpi dziś? Harmonogram TUTAJ
 

+ 6 głosów: 7 (86%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ sr
  4 miesiące temu ocena: 67%  2
  Jeszcze daleko do tego co się prezentuje na uznanych festiwalach folkowych w Polsce. trochę ściema z tym festiwalem, żaden festiwal po prostu koncert paru kapel ludowych na średnio dobrym poziomie i tyle.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nobody
  4 miesiące temu ocena: 33%  1
  Poziom występów był bardzo doby. Mnie najbardziej podobała się szkocka orkiestra i zespół Marynia ze Święciechowy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji