Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego

Świetny spektakl podczas Rawickiego Festiwalu Teatralnego [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 3 miesiące temu    4.11.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Spektakl bawił i momentami wzruszałSpektakl bawił i momentami wzruszał fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Tuż po spotkaniu z aktorką, widzowie obejrzeli spektakl z udziałem Grażyny Barszczewskiej i Grzegorza Damięckiego „Sceny niemalże małżeńskie Stefanii Grodzieńskiej”.

Aktorka sama napisała scenariusz, oparty na felietonach, monologach, zabawnych dialogach i biografii humorystki, a także twórczości satyrycznej i piosenkach jej męża, Jerzego Jurandota. Spektakl wywodził się z najwyżej półki kabaretu literackiego, łączył satyrę i lirykę, groteskę i abstrakcyjne żarty. Z jednej strony bawił, z drugiej momentami wzruszał.

Kilka refleksji Stefanii Grodzieńskiej skrzyło się ponadczasowym humorem. Jak choćby: „Męża używa się do zajęć mechanicznych, przy których można się gapić i nic nie zepsuć. Klasycznym przykładem takiego zajęcia jest tarcie chrzanu. Sadza się męża przy otwartym oknie, daje mu się do prawej ręki chrzan, a do lewej tarkę i każe mu się pocierać jedno o drugie. Nawet najgłupszy mąż po pewnym czasie utrze chrzan. Należy jednak przestrzegać zasady, żeby to zajęcie dać mu na ostatku, bo zapłakany i pokaleczony mąż jest już potem do chrzanu”.

Urozmaicony piosenkami spektakl był znakomicie zagrany. Grażyna Barszczewska wcieliła się w trochę beztroską, ale zaborczą trzpiotkę, Grzegorz Damięcki brawurową kreacją oscylował na granicy farsy, a nawet burleski. Przedstawienie nagrodzono gromkimi oklaskami na stojąco.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!