Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Idealia
R E K L A M A

Szalone lata 60-te, czyli jarmark historyczny na rynku [FILM]

› Aktualności› Wydarzenia 10 miesięcy temu    11.09.2017
Karol Pospiech
komentarzy 18 ocen 19 / 37%
A A A
Największe przeboje Elvisa Presleya przypomniał Maciej KrzyżoszczakNajwiększe przeboje Elvisa Presleya przypomniał Maciej Krzyżoszczak fot. K. Pospiech

Koncerty, występy dzieci i młodzieży, wystawy, spektakl - to tylko część atrakcji przygotowanych w ramach Rawickiego Jarmarku Historycznego, który odbył się w weekend.

R E K L A M A

Próbowaliśmy przenieść mieszkańców do lat 60-tych. Mam nadzieję, że nam się to udało - podkreśla Dariusz Taraszkiewicz, dyrektor Domu Kultury w Rawiczu.

Choć pogoda nie rozpieszczała, to atrakcji było sporo, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Chętni mogli nauczyć się podstawowych figur twista, zrobić sobie zdjęcie w fotobudce stylizowanej na lata 60., kupić coś na giełdzie staroci, obejrzeć archiwalne fotografie i zabytkowe samochody, ale przede wszystkim uczestniczyć we wspólnej zabawie.

Więcej w materiale wideo.

R E K L A M A
+ 7 głosów: 19 (37%) 12 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (19)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ latka
10 miesięcy temu ocena: 67%  19
fajnie było posłuchać piosenek naszej młodości .Starszym też się coś należy .Dziękujemy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ olo
10 miesięcy temu ocena: 67%  18
pawlo masz racje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Izik
10 miesięcy temu ocena: 29%  17
Obrażasz ludzi zaangażowanych w Domu Kultury.Jakich żalosnych imprez?Czy musical Bodo był żałosny,albo Wesele Wyspiańskiego czy spektakl Lustra wystawiony przez młodzież z DK,a coroczna Jesień Teatralna czy sekcja baletowa i plastyczna lub młodzieżowa telewizja a właśnie, niech działają.Jarmarki, to też dobra forma aktywności i niech będą.Rawicz to małe miasteczko .Dom Kultury działa świetnie i nie mieszaj do tego wszystkiego polityki,bo to dopiero jest żałosne.W Rawiczu mamy wspaniałych ludzi chętnych do pracy dla innych,więc ich nie obrażaj.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stan
10 miesięcy temu ocena: 88%  16
No właśnie lepiej byście wystawili na rynku Bodo albo Wesele czy balet a nie to co było, nie wiadomo co, niby jarmark, niby koncerty, niby rekonstrukcja historyczna a wyszło wielkie badziewie. Róbcie swoje a nie wchodźcie władzy w tyłek.
~ ed
10 miesięcy temu ocena: 70%  15
Jest przesyt tego rodzaju imprez w Rawiczu. To po prostu jest już nudne i bezsensowne,nic z tego nie wynika, Chaos, hałas i bufonada. Żadne wydarzenie kulturalne..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ iżik
10 miesięcy temu ocena: 57%  14
No bo kolejna władza musi udowodnić, że Dom Kultury jest potrzebny. Gdyby nie te kilka żałosnych imprez, jak jarmarki wielkanocne, historyczne, bożonarodzeniowe i święta miasta, to po co miałby istnieć ten twór? Koncerty, występy i kółka artystyczne ludzie zrobiliby bez urzędników, jeśliby była taka potrzeba.
~ PodróżWczasieIprzestrzeni
10 miesięcy temu ocena: 88%  13
jaki jarmark historyczny ?! Gdzie my żyjemy, w Polsce czy usa się pytam ? Jaka władza takie sługi. Z fajnego ciekawego wydarzenia zrobili mierną imprezkę! Pieniądze wydane w błoto tylko po to żeby nie mówić że jedna po drugiej znikają wszystkie fajne imprezy w tym mieście. Żenujący pomysł żenujący poziom żenująca realizacja. Lata 60 w Polsce to PRL a nie jakieś marne podróbki elvisa ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dwa ?!
10 miesięcy temu ocena: 67%  12
Pana numer legitymacji partyjnej czy numer oddziału milicji ? Cieszy mnie że bawił się pan gdy inni protestowali i walczyli o wolność i lepsze jutro dla przyszłych pokoleń. Albo byłeś pan robakiem któremu wszystko jedno w czyim śmietniku żyje albo stałeś po stronie zomo skoro było Ci tak wesoło. Gdyby nie ci z "zrytymi" mózgami dalej byli byśmy pod sowieckim butem! Pamięć należy utrwalać o tych co walczyli nie o tych co jedli i pili, bo ten kto nie czynił wysiłków o Ojczyznę nie lepszy jest od wroga który przeciw niej wystąpił ...
~ Dwa
10 miesięcy temu ocena: 40%  11
Tobie ten PRL rzeczywiście mózg zrył .Chyba nie byłeś na imprezach skoro nie zauważyłeś innych występów czy pokazów.My w latch 60 -tych bawiliśmy się przy muzyce Elvisa,tańczyliśmy rock and rolla i słychaliśmy polskich gwiazd np.Hulewicza.
~ Jeden
10 miesięcy temu ocena: 60%  10
Tanim kosztem też można zrobić coś ciekawego.Występy dzieci i pracowników DK nic nie kosztowały.Ludzie miło spędzili czas,kto chciał to przyszedł a i pogoda kapryśna jakoś wytrzymała.Lata 60-te,to czas młodości wielu ludzi .Pomimo komuny potrafili oni czerpać radość z życia .Powinno być więcej takich imprez na Rynku.Tylko po co aż 2 dni?.Wystarczyłby tylko jeden np.sobota
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ iżik
10 miesięcy temu ocena: 100%  9
Dla tej garstki zainteresowanych, wystarczyłaby godzina, a nie dwa dni. Mogli to zrobić na spotkaniach UTW. Po co na rynku?
~ PRL
10 miesięcy temu ocena: 77%  8
Beznadziejna impreza i wyrzucone nasze pieniądze!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja pamiętam...
10 miesięcy temu ocena: 64%  7
Lata 60 te były SZALONE?. Tak może myśleć ktoś, kto tych lat nie pamięta. Szarzyzna, Gomółka, Gierek, komuna, smutek i zniewolenie przez socjalistyczne władze. Przymusowe pochody na 1 maja, przodownicy pracy, jeden kanał w czarno -białej telewizji i dacze establishmentu partyjnego. Trzeba było należeć do Partii, żeby dostać mieszkanie. "Warszawami" jeździli tylko PZPRowcy i Maryla Rodowicz. Prześladowania księży, profesorów, artystów i studentów. Sklepy specjalne dla hołoty górniczej i aparatczyków państwowych. W Rawiczu więźniowie polityczni. A WY NAZYWACIE TE LATA SZALONYMI? Na pewno nie w Polsce.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ "60"
10 miesięcy temu ocena: 78%  6
Szalone czy idiotyczne ale były. W tym czasie wielu znas przyszło nam spędzać naszą młodość , czy nam się to podobało czy nie. Głupia guma do żucia potrafiła lepiej cieszyć niż niektórych teraz jakiś telefon komórkowy. Zawsze będzie się wspominać z nostalgią te czasy mimo , że szalała wtedy komuna a "sbecja" wiedziała prawie wszystko o wszystkich. To tak samo jak to pokolenie ,którym młodość przyszło spędzić w czasie okupacji ,mimo że wtedy było jeszcze "ciekawiej". Taki festyn może nam też uzmysłowić jak teraz mamy lepiej mimo ,że czasy teraz są też dość interesujące.
~ Władzio gżybiaż
10 miesięcy temu ocena: 90%  5
O tyle były te lata szalone, że rządy na sprawowali szaleńcy.
~ Dtv
10 miesięcy temu ocena: 52%  4
Jarmark jak jarmark.Pogoda w miarę dopisała.Dzieci ładnie wystąpiły a i dla starszych coś było.Nawet było ok.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Blamaż!
10 miesięcy temu ocena: 78%  3
W tym roku Jarmark był wielka wtopą, zrobioną raczej z musu, na poczekaniu i na "odpierdol", bez nakładów, bez większego sensu historycznego. Dyrektor DK sam łatał dziury w repertuarze. Szkoda, że nawet nie poświęcił chwili, żeby nauczyć się tekstów piosenek. Blamaż!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Młody
10 miesięcy temu ocena: 52%  2
Impreza dla emerytów tak jak i całe miasto. A gdzie obiecane nowe, lepsze miejsca pracy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pawlo
10 miesięcy temu ocena: 51%  1
Na razie, tylko uszczegółowienia robi do wszystkiego. Zapomnij o miejscach pracy, zwykły remont Mikołajewicza ich przerasta. Jest mistrzem w robieniu projektów architektury. Powtarzam raz jeszcze, najgorsza władza wybrana po 1989 roku!! Zaznaczam, że nie sympatyzuje z Tadziem i nie należę do żadnej partii.
R E K L A M A