Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 ZS Jutrosin
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Szkolenie o komunikacji z osobami ze specjalnymi potrzebami

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    17.04.2017
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Szkolenie w Zespole Szkół im. Jana Pawła II obejmowało kilkanaście zagadnień z zakresu komunikacjiSzkolenie w Zespole Szkół im. Jana Pawła II obejmowało kilkanaście zagadnień z zakresu komunikacji fot. Zespół Szkół im. Jana Pawła II
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W rawickim Zespole Szkół im. Jana Pawła II odbyło się szkolenie z zakresu AAC: alternatywnych i wspomagających sposobów komunikacji osób o specjalnych potrzebach w porozumiewaniu się. Wzięli udział nauczyciele tej placówki, a także instruktorzy z ziemi rawickiej oraz z Poznania.

R E K L A M A

Szkolenie prowadzone było przez Alinę Smyczek. Jest logopedą i na co dzień pracuje z dziećmi z wieloraką niepełnosprawnością w Zespole Szkół Specjalnych w Krakowie. Stosuje wspomagające i alternatywne metody komunikowania się (AAC) oraz technologię wspomagającą (AT), ma w dorobku liczne publikacje i wystąpienia, także na konferencjach poza granicami kraju.

Program szkolenia obejmował zagadnienia dotyczące: rozumienia AAC jako dziedziny wiedzy i praktyki oraz podejścia do osoby niemówiącej, budowania środowiska językowego dla osoby uczącej się AAC (strukturyzacje, wspomaganie przekazu, wspomagana znakami stymulacja języka). Poruszono również problem planowania początkowych kroków w podnoszeniu umiejętności komunikacji (wyzwalanie intencji komunikacyjnej, rozszerzanie zachowań komunikacyjnych), dobierania i nauczania strategii nauczania i posługiwania się pierwszymi oraz kolejnymi znakami manualnymi oraz graficznymi.

Omówiono także dobieranie i konstruowanie prostych pomocy do komunikacji (tablice wyboru, uczestnictwa, kontekstowe) oraz wplatanie nauki AAC w rutynę placówki lub domu.

R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A