Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Szkoły otworzyły drzwi dla zwiedzających [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 11 miesięcy temu    14.04.2018
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
W miejskogóreckim Zespole Szkół dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia chemiczne 	W miejskogóreckim Zespole Szkół dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia chemiczne  fot. ZS w Miejskiej Górce
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W akcji promującej lokalne szkoły wzięły udział m.in. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu oraz Zespół Szkół w Miejskiej Górce.

W murach ZSZ pojawili się młodzi ludzie, którzy od września rozpoczną kolejny etap edukacji. W ramach „Drzwi Otwartych” mogli poznać szkołę oraz skierowaną do nich szeroką ofertę edukacyjną. Młodzież może wybierać spośród zawodów technikalnych (technik żywienia i usług gastronomicznych, logistyk, budownictwa, mechanik, handlowiec, ekonomista, elektryk czy teleinformatyk), zdobywać zawód w Szkole Branżowej I stopnia, na kursach, uczyć się w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych czy w Szkole Policealnej - technik rachunkowości.

R E K L A M A

Nauczyciele oraz uczniowie przygotowali dla zwiedzających szkołę specjalne stanowiska prezentujące konkretne zawody, konkursy, prezentacje multimedialne oraz krótkie, praktyczne lekcje. Dużym zainteresowaniem cieszył się plac budowy na boisku szkolnym i praktyczna lekcja zawodu zaprezentowana przez Tomasza Sierpowskiego i uczniów kształcących się w zawodzie technik budownictwa. Dla zainteresowanych ekonomią i rachunkowością zorganizowane zostało stanowisko, przy którym przyszli technicy ekonomiści mogli nauczyć się obsługi kasy fiskalnej czy metkownicy. Zaprezentowane zostały także programy komputerowe, z których na co dzień korzystają adepci tego zawodu.

Niezwykle widowiskowe okazały się stanowiska reklamujące technikum żywienia i usług gastronomicznych. Młodzież mogła spróbować dań przygotowanych na tę okazję, obejrzeć pokaz składania serwetek czy dekorowania babeczek. Grzegorz Balcerek (nauczyciel przedmiotów zawodowych) prezentował wraz z uczniami stanowiska dla technika elektryka i teleinformatyka. Młodzież planująca naukę w tych zawodach mogła obserwować praktyczne umiejętności, jakie zdobywają uczniowie w czasie czteroletniej nauki (m.in. układanie instalacji oświetleniowej, montaż układów zabezpieczających pracę silników dla technika elektryka czy konfigurację centrali abonenckich z telefonami dla teleinformatyka). Przyszli technicy mechanicy mogli obserwować proces obróbki metalu skrawaniem i odsługiwać tokarkę CNC. Obecni uczniowie technikum mechanicznego zaprezentowali symulację, a następnie przeprowadzili toczenie detalu. Na sali gimnastycznej ustawione zostały gabloty prezentujące sukcesy uczniów, trofea sportowe czy zdjęcia z najróżniejszych akcji promujących szkołę w środowisku lokalnym.

W Miejskiej Górce przybyłych gości witali przedstawiciele społeczności uczniowskiej oraz nauczyciele w poszczególnych pracowniach. Gimnazjaliści wraz z opiekunami mieli okazję zwiedzić szkołę, obejrzeć sale i pracownie dydaktyczne, otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Wszyscy zainteresowani otrzymali ulotki informacyjne, mające ugruntować ich wyobrażenie o szkole i ułatwić wybór odpowiedniego profilu lub typu szkoły. Uczniowie mogli zapoznać się z bazą dydaktyczną placówki oraz z bogatą ofertą edukacyjną.

Dla gości przygotowano szereg atrakcji: pokazy doświadczeń chemicznych, obserwacje mikroskopowe, pokazy map multimedialnych, gry i zabawy intelektualne, lekcje samoobrony pod okiem medalisty Pucharu Europy, a także spotkanie się z funkcjonariuszami Policji i Zakładu Karnego, podczas którego uczniowie mogli poznać tajniki ich pracy.

Trzecioklasiści mogli rozwiązać łamigłówki językowe, przekonać się, że nauka matematyki może być łatwa i przyjemna. Mogli zobaczyć, jak pracują wolontariusze i otrzymać od nich pamiątkę lub spróbować zdrowych i smacznych przekąsek, które na tę okazję przygotowali.

Zainteresowanie zwiedzających wzbudziły ćwiczenia w przestrzeni trójwymiarowej, a dla miłośników mocnych wrażeń ciekawe okazały się doświadczenia chemiczne. Bardzo ciekawe dla trzecioklasistów okazały się obserwacje mikroskopowe. Dzięki zajęciom na siłowni, zwiedzający mogli zobaczyć, jak aktywnie uczniowie spędzają wolny czas.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A