Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Szlakiem walk powstańczych

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    28.01.2011
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
PTTK z Rawicza było organizatorem rajdu „Szlakiem Walk Powstańców Wielkopolskich o Rawicz”. Uczestniczyły w nim 134 osoby. Były to grupy ze szkół podstawowych nr 3 , nr 5 i nr 6 w Rawiczu, Masłowie, SKKT PTTK w Bojanowie, SKKT PTTK „Włóczykije” z Gimnazjum w Bojanowie, Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu oraz rowerzyści z Klubu „Rawtur”. \r\n\r\n

Uczestnicy imprezy przebyli trasę Rawicz - Zielona Wieś. W trakcie rajdu zapalono znicze przy pomniku żołnierza w Rawiczu, na rawickim cmentarzu na grobach I. Buszy i St. Kamińskiego, przy głazie upamiętniającym miejsce śmierci por.Kamińskiego, na mogiłach powstańców i przy szkole w Zielonej Wsi. Rajdowcy zwiedzili też rawickie muzeum, gdzie wysłuchali prelekcji o historii Powstania Wielkopolskiego na ziemi rawickiej. Na zakończenie rajdu odbyły się konkursy: wiedzy o powstaniu i strzelecki z wiatrówki. W konkursie wiedzy o powstaniu najlepsi byli: wśród szkół podstawowych - Piotr Zuter z Bojanowa , wśród szkół ponadpodstawowych - Krzysztof Czerwiński i Michał Lisiak z gimnazjum w Bojanowie. W konkursie strzeleckim najlepsze wyniki osiągnęli: w grupie szkół podstawowych - Dawid Czesak ze szkoły nr 5 w Rawiczu, wśród starszych - Michał Walent z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.

\r\n

Celem rajdu było uczczenie 91. rocznicy powrotu Rawicza do Polski , oraz rozpowszechnianie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim na ziemi rawickiej.

\r\n

(WJ)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!