Szok w derbach pokazał się z dobrej strony

Szok w derbach pokazał się z dobrej strony  - Zdjęcie główne

Podczas 6. kolejki leszczyńskiej A klasy, Pelikan Dębno Polskie na własnym boisku gościł drużynę Szoku Bojanowo. Byliśmy więc świadkami kolejnego derbowego starcia. Przed młodą drużyną Szoku było kolejne ciekawe doświadczenie. - W naszej drużynie jest jeden osiemnastolatek, dwóch siedemnastolatków, a pozostali zawodnicy są jeszcze młodsi - tłumaczył trener Szoku Tomasz Rybarczyk.

Niestety, mecz bardzo źle ułożył się dla młodych adeptów piłki nożnej z Bojanowa. Doświadczona drużyna Pelikana już w 1. minucie objęła prowadzenie, a kolejną bramkę w tym sezonie w barwach drużyny z Dębna Polskiego zdobył Dawid Jakób. Młodzi gracze Rybarczyka źle weszli w mecz, ale rozkręcali się z każdą minutą. Grali dobrze i szukali swoich szans w ofensywie. Doświadczenie Pelikana jednak po raz kolejny wzięło górę. W 28. minucie na 2:0 podwyższył Wojciech Niedźwiecki. Po zmianie stron Szok popełnił dwa poważne błędy. Pierwszy miał miejsce w 66. minucie. Sędzia dopatrzył się nieprzepisowego zagrania i podyktował rzut karny dla gospodarzy. Takiej szansy nie zmarnował Tomasz Leciejewski, który podniósł wynik na 3:0. Na kwadrans przed końcem przełamał się Adrian Nawrot, który strzałem z dystansu przelobował bramkarza Szoku. Było to pierwsze trafienie Nawrota w barwach drużyny z Dębna Polskiego. Mimo porażki, świetne wrażenie pozostawili po sobie zawodnicy z Bojanowa. Grali ambitnie i choć było widać równicę w doświadczeniu i warunkach fizycznych, „nie odstawiali nogi”. Trener Tomasz Rybarczyk z pewnością może być zadowolony z postępów jakie robi jego drużyna. - Przegraliśmy, ale uważam, że był to nasz najlepszy mecz w tym sezonie - mówił trener Rybarczyk. - Po końcowym gwizdku wszedłem do szatni drużyny z Bojanowa i powiedziałem, że dosłownie jestem w szoku. Ci młodzi chłopcy zaprezentowali naprawdę bardzo dobry futbol - chwalił zawodników z Bojanowa trener Pelikana Łukasz Bojdo. - Mają bardzo dobrego trenera i jak dalej będą tak pracować, to Bojanowo będzie miało z nich dużą pociechę - dodał. W następnej kolejce Pelikan na własnym obiekcie zmierzy się z liderem - Sokołem Chwałkowo. Pierwszy gwizdek w sobotę o 16.00. Szok natomiast w pojedynku wyjazdowym o tej samej porze sprawdzi formę ekipy MTS Pawłowice.

Pelikan Dębno Polskie - Szok Bojanowo 4:0 (2:0)

1:0 - Dawid Jakób (1'), 2:0 - Wojciech Niedźwiecki (28'), 3:0 - Tomasz Leciejewski (66'), 4:0 - Adrian Nawrot (75')

Pelikan: Paweł Niedbała - Tomasz Leciejewski, Piotr Wawrzyniak, Andrzej Niedźwiecki, Kacper Szczęsny (54'Szymon Juskowski), Krystian Walkowiak (78'Dawid Kmieć), Adrian Nawrot, Andrzej Nowak (60'Bartosz Hyżorek), Marek Bagiński (65'Mikołaj Mądry), Dawid Jakób (84'Dominik Wierzchowski), Wojciech Niedźwiecki

Szok: Patryk Tomkowiak - Patryk Graczyk, Jakub Bela, Sabastian Bella, Kacper Wojtyczka, Kacper Adamczak, Grzegorz Berger, Jakub Szarzyński (70'Sebastian Mróz), Mateusz Straburzyński (77'Dominik Radojewski), Patryk Migdalczyk, Damian Lisiecki (55'Julian Kobus)