Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Szpital oblężony. Przeważały kobiety

› Aktualności 10 miesięcy temu    9.10.2018
Anna Konieczna
komentarzy 20 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Szpital Powiatowy Jarocin

Ponad 130 osób skorzystało z bezpłatnych badań profilaktycznych podczas kolejnej „Białej niedzieli”, która odbyła się w jarocińskim szpitalu. Wśród pacjentów przeważały kobiet. Stanowiły one 70% osób, które poddały się badaniom.

 

Najwięcej chętnych skorzystało z badań laboratoryjnych, które pozwoliły na sprawdzenie morfologii, poziomu cukru i cholesterolu.

 

 

- Dużym zainteresowaniem cieszył się też diabetolog, u którego pojawiły się osoby podejrzewające, że mają cukrzycę. Również sporo pań skorzystało z wizyty u ginekologa. Te mogły liczyć na cytologię w ramach profilaktyki raka szyjki macicy. Teraz pacjentki muszą poczekać na laboratoryjne wyniki badań - stwierdza Wanda Olesińska, przełożona pielęgniarek w jarocińskim szpitalu.

 

 

 

W „Białej Niedzieli” tradycyjnie wzięła również udział młodzież z z Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem ratownictwo medyczne oraz Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Uczniowie służyli za przewodników, którzy pomagali pacjentom dotrzeć na badania.

 

[dlaczego pielęgniarki z jarocińskiego szpitala protestują - przeczytasz TUTAJ]

 

Nie zabrakło również przedstawicieli jarocińskiego sanepidu z materiałami edukacyjnymi na temat profilaktyki zakażeń HIV oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową, szkodliwości palenia tytoniu, stosowania środków psychoaktywnych: alkoholu, narkotyków i dopalaczy.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (20)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ LEPIEJ zlecajcie więcej badań pacjentom oddziału wewnętrznego, aby pewniej stawiać diagnozę. BADAŃ NIGDY MAŁO
10 miesięcy temu ocena: 100%  20
POkazówka dla wybranych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ odział geriatri
10 miesięcy temu ocena: 25%  19
Podobno gleba jarocinska idzie do wyborów z hasłem "nowy oddział w szpitalu" Patrząc na ich listy to strasznie pachnie mi PRYWATĄ !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO fachowcy od VATu
10 miesięcy temu ocena: 64%  18
Jakbyś znał obowiązujące prawo w Polsce to byś takich kłamstw nie wypisywał. PIS wprowadził ustawę która zabrania prywatyzować szpitale. A ty pewnie z Platformy Obywatelskiej z której to partii posłanka Sawicka (ta co została nagrana przez CBA jak brała łapówkę) w nagranych rozmowach mówiła "będą robione biznesy na służbie zdrowia.
~ związkowiec
10 miesięcy temu ocena: 31%  17
Tylko dlaczego nikt z stowarzyszenia gleba nie wpadł na pomysł żeby organizować cyklicznie takie akcje dla pacjentów z powiatu jarocińskiego? Bo dla nich ludzie to szczury i w dodatku z żółtymi papierami. Dlaczego z taką pogardą traktują ludzi? No z małym wyjątkiem ,,,,,w czasie kampanii wyborczej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Manipulują gdzie się da
10 miesięcy temu ocena: 89%  16
Jakbyś nie wiedział to prezes Jantas zwrócił się z pismem do powiatu z prośbą o sfinansowanie takiej inicjatywy przez powiat. Odwołali Walczaka a projekt sfinansowali. I dobrze. Tak samo było z akredytacją. Jantas podpisał umowę z Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie na wdrożenie akredytacji z dofinansowaniem. Ale tego nie przeczytasz w DezInformatorze Powiatowym.
~ ????
10 miesięcy temu ocena: 85%  15
Doktorzy nauk medycznych zatrudnieni za czasów jantasa: SKROBISZ, NASKRĘT, BUDZYŃSKI, STANIÓW, BYKS. A ty mazurek kogo zatrudniłeś dla dobra pacjentów?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Ani
10 miesięcy temu ocena: 90%  14
Mówisz o tym profesorze z pielęgniarstwa, z którego zwolnienia zadowoleni byli wszyscy pracownicy szpitala. Co umieścił cały oddział wewnętrzny na jednym piętrze?
~ Kogo zatrudniłem ?
10 miesięcy temu ocena: 92%  13
Płatnego członka .
~ Anna
10 miesięcy temu ocena: 27%  12
Napisz też że Jantas zwolnił jedynego i dobrego kardiologa i dlaczego dopuścił do tego że nie ma oddziału kardiologicznego.
~ POnton
10 miesięcy temu ocena: 100%  11
Stacha nadprezesa. I to bez kosztów dla szpitala. Płacą za niego podatnicy powiatu jarocińskiego. Jedyne 120.000 na rok. Hihihi
~ POnton
10 miesięcy temu ocena: 93%  10
Karolinkę na chirurgii. Hihihi
~ takich lekarzy potrzebują jarocińscy pacjenci
10 miesięcy temu ocena: 94%  9
Dr nauk medycznych Maciej Naskręt wysokiej klasy specjalista intensywnej terapii. Zatrudniony za czasów prezesa jantasa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mało kto to pamięta
10 miesięcy temu ocena: 91%  8
Zresztą nie tylko jego, tylko cały zespół anestezjologów, bez których zatrudnienia w 2012 groziła szpitalowi ewakuacja pacjentów.
~ Ok
10 miesięcy temu ocena: 92%  7
Dr nauk medycznych Włodzimierz Budzyński. Podjął pracę w szpitalu za czasów Marcina Jantasa. Super decyzja o ponownym zatrudnieniu wysokiej klasy specjalisty ginekologa położnika.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Suuuuper fachowiec
10 miesięcy temu ocena: 95%  6
Maciej Dragon ortopeda podjął pracę w szpitalu za czasów Jantasa. Super fachowiec.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Najwyższa półka
10 miesięcy temu ocena: 95%  5
Dr nauk medycznych Elżbieta Staniów internista, super specjalista. Podjęła pracę w szpitalu za czasów Marcina Jantasa. Takich lekarzy potrzebują pacjenci w Jarocinie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Takich fachowców potrzebuje Jarocin
10 miesięcy temu ocena: 95%  4
Dr nauk med Skrobisz operuje tarczycę w szpitalu w Jarocinie. Bardzo dobry fachowiec. Gratulacje dla Jantasa za ściągnięcie go do pracy w Jarocinie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BRAWo
10 miesięcy temu ocena: 94%  3
https://gloswielkopolski.pl/zw...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rewelka
10 miesięcy temu ocena: 95%  2
Dr nauk medycznych Hanna Byks diabetolog i internista. Podjęła pracę w szpitalu za czasów Marcina Jantasa.
~ Gratulacje
10 miesięcy temu ocena: 95%  1
Super fachowiec. Gratulacje że udało wam się Panią doktor ściągnąć do pracy w Jarocinie.