Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Idealia
R E K L A M A

To był thriller! Anita zdobyła złoto pomimo fatalnej kontuzji. Wyznała nam, co się stało

› Aktualności 11 miesięcy temu    7.08.2017
komentarzy 4 ocen 4 / 75%
A A A
 fot. Marek Biczyk

Mniej odporni kibice Anity Włodarczyk, finał Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w rzucie młotem kobiet, mogli przypłacić zawałem serca.

Pierwsze trzy kolejki w wykonaniu Anity były wręcz fatalne. Dwukrotna mistrzyni olimpijska nie była sobą. Oddała dwa słabe (jak na nią) rzuty, a jedną próbę spaliła. Kibice Anity zamarli... Ostatecznie rawiczanka dostała się do ścisłego finału z szóstego (zaledwie) miejsca. 

Teraz, po zawodach, możemy ujawnić co się stało, a co przyznała w rozmowie z naszą redakcją Anita Włodarczyk.  Młociarka tuż przed startem doznała kontuzji podczas treningu.

W rozmowie telefonicznej z naszym dziennikarzem, na kilka godzin przed zawodami, przyznała,że doznała pęknięcia panewki stawu w środkowym palcu prawej ręki, tej, która odpowiada za prawidłowy wyrzut młota. Trzeba było zastosować ostrzykiwanie lekami znieczulającymi.

- Teraz wogóle nie czuję tego palca, nigdy tak nie rzucałam. Zawsze musi się coś przyplątać przed zawodami - żaliła się Anita w rozmowie z naszym dziennikarzem, którego poprosiła o zachowanie przed finałem tajemnicy o stanie jej zdrowia.

R E K L A M A

Na szczęście, jak wszyscy widzieliśmy, po dostaniu się do ścisłego finału, w zawodniczce obudziła się siła walki. W czwartej kolejce rzuciła młot na odległość 77,90 m, w tym sezonie niedostępną dla żadnej z jej rywalek. 

Włodarczyk została mistrzynią świata po raz trzeci w karierze ( albo po raz czwarty, gdyby IAFF wreszcie zmusiła do oddania medali Tatianę Łysenko, która skradła Anicie tytuł nie tylko na Olimpiadzie w Londynie, ale też na MŚ w Moskwie).

Niesamowicie zaprezentowała się też druga Polka, Malwina Kopron, która zdobyła brązowy medal. Czyżby właśnie wschodziła gwiazda następczyni naszej złotej Anity?

Dla Włodarczyk jest to czterdziesty pierwszy wygrany konkurs z rzędu. Od 2014 roku jest niepokonana. Mimo to tuż po zawodach powiedziała reporterom: - Nie tak to miało wyglądać. Czuję niedosyt. 

W pewnym sensie ma rację, bo nieco ponad tydzień temu podczas Festiwalu Rzutów w Cetniewie jako pierwsza kobieta w historii, pięć razy z rzędu pokonała nieosiągalne dla innych 80 metrów. W dodatku wieść niesie, że podczas rozgrzewki przed tymi zawodami posłała młot na odległość ponad... 88 metrów!

Czym nas jeszcze zaskoczy Anita? Na pewno w Londynie zabrakło rekordu świata, na który wszyscy liczyli i do którego przymierzała się sama mistrzyni.  Ale nie zabrakło jej woli walki. Pomimo dotkliwej kontuzji, Włodarczyk pokazała najwyższą sportową klasę.

15 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się 8. Memoriał Kamili Skolimowskiej. Czy tam padnie nowy rekord świata, siódmy już w wykonaniu Włodarczyk? Trzymamy kciuki.

R E K L A M A
+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Karolina
  11 miesięcy temu ocena: 75%  4
  Prosimy o relację z rawickiej strefy kibica !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kola
  11 miesięcy temu ocena: 100%  3
  Jest galeria pod artykułem. Było nędznie, że aż patrzeć przykro
  ~ Tomasz Chudy
  11 miesięcy temu ocena: 89%  2
  Brawo gratulacje dla Polek.Szybkiego powrotu do zdrowia.Rekordu świata na 8 Memoriale Kamili Skolimowskiej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rawiczanin
  11 miesięcy temu ocena: 86%  1
  Serdeczne gratulacje i podziękowania dla Pani Anity.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A