„To był wakacyjny futbol”

„To był wakacyjny futbol” - Zdjęcie główne

- Zaprezentowaliśmy dziś wakacyjny futbol - takimi słowami pomeczową rozmowę zaczął trener Awdańca Pakosław Krzysztof Nowicki.

Jego drużyna na przedostatnią serię gier udała się do Kąkolewa. Błękitni to bezpośredni sąsiad pakosławian w tabeli, mecz więc toczył się o przysłowiowe 6 punktów. „Presję” lepiej wytrzymali miejscowi. Mecz dobrze zaczął się dla Awdańca. Już w 2. minucie gola na 0:1 strzelił Karol Deka. Pakosławianie z prowadzenia nie cieszyli się jednak zbyt długo. Już 3 minuty później Błękitni wyrównali. Po kwadransie gry miejscowi wyszli na prowadzenie, wykorzystując rzut karny. Z tego samego stałego fragmentu gry chwilę później do remisu doprowadził Miłosz Kaczmarek, pewnie egzekwując „jedenastkę”. Jeszcze przed przerwą gospodarze wyprowadzili trzeci cios i na przerwę schodzili z jednobramkową zaliczką. Po zmianie stron jeszcze 2 gole dołożyli Błękitni. Goście w tej części gry byli nieskuteczni i przegrali 5:2. - Dziś dobrze zagraliśmy tylko w początkowej fazie meczu. Błękitni byli lepsi, grali prostą, ale skuteczną piłkę. Spodziewałem się łatwiejszego meczu, niestety okazało się inaczej - podsumował trener Awdańca Krzysztof Nowicki. Pakosławianie sezon 2016/2017 zakończą na własnym stadionie meczem z Piastem Belęcin. Początek w niedzielę o 15.00.

Również dobrze swojego ostatniego meczu wspominać nie będą zawodnicy Ruchu Bojanowo.

Podopieczni Goliny na 25. kolejkę pojechali do Belęcina. Miejscowy Piast przed tym meczem miał o 3 „oczka” mniej niż Ruch, ale po bezpośrednim starciu obu drużyn, po tej różnicy nie ma śladu. Piast ograł Ruch 2:1. Gola dla bojanowian strzelił Adrian Kamzol. Szansa na rehabilitację przed bojanowianami już w najbliższą niedzielę. W derbowym pojedynku na własnym obiekcie podejmować będą ekipę Pelikana Dębno Polskie. Pierwszy gwizdek w niedzielę o 15.00.

Błękitni Kąkolewo - Awdaniec Pakosław 5:2 (3:2)

0:1 - Karol Deka (2'), 2:2 - Miłosz Kaczmarek (33')

Awdaniec: Szymon Krawczyk - Szymon Dolata (80'Paweł Zimny), Bartosz Kaczmarek, Dominik Małecki (65'Kamil Stróżyński), Hubert Panek, Wojciech Zimny, Robert Szkudlarek (80'Wojciech Skrzypek), Dawid Durczewski (60'Krzysztof Paca), Miłosz Kaczmarek, Wojciech Cieplik, Karol Deka (20'Bartosz Krenc)