Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

To pierwszy pokaz naszej siły [reportaż filmowy]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    28.01.2015
Grzegorz Heluszka
komentarzy 25 ocen 73 / 86%
A A A
 fot. Kacper Kwiatkowski

- Rolnicy są zdesperowani - mówi Nikodem Maćkowiak, współorganizator protestu przeciwko ewentualnej budowie kopalni odkrywkowej. - To jest jeden z ostatnich momentów, gdzie jeszcze możemy tę kopalnię zablokować - dodaje. Zobacz cały reportaż z protestu.

Rolnicy protestowali we wtorek na drodze krajowej nr 5. Setki ciągników i tysiące ludzi przez pięć godzin blokowało ruch samochodowy od Kaczkowa do Leszna.

- To jest dopiero pierwszy pokaz naszej siły. My za miesiąc, za dwa możemy pokazać co naprawdę potrafimy - ostrzega Nikodem Maćkowiak.

Sylwia Maćkowiak, szefowa Stowarzyszenia Nasz Dom, organizatora protestu mówi twardo: - PAK, jeżeli chce pokonać nasze stowarzyszenie, to będzie musiał zabić mnie na ulicy!

+ 63 głosów: 73 (86%) 10 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (25)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ robert
ponad rok temu ocena: 0%  25
Zaraz zaczną się prace polowe i odechce im się protestów. Tak już jest, że jeśli niektórzy się nudzą to przychodzą im głupie pomysły do głowy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kaloryfer
ponad rok temu ocena: 0%  24
Ok chcecie blokować, chcecie protestować, róbcie to ale na terenie kopalni! Zablokujcie Gostyń, Krobię, Miejską Górkę a nie blokujecie teren na którym kopalni i tak nie będzie, dla mnie takie zachowanie nie ma sensu. A Jeżeli państwo będzie potrzebowało tego węgla to i tak was wywłaszczy prędzej czy później. Ta sprawa moze ucichnąć na 3 albo 5 lat może i na 10 ale jeżeli węgiel i energia będzie potrzebna to i tak inwestorzy i państwo sięgnie po ten węgiel. A chciałbym zauważyć ze w okolicy Konina i Turku też są kopalnie i to od 60 lat i jakoś ludzie żyją.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ konrad
ponad rok temu ocena: 67%  23
widzial ktos jak wygląda pobojowisko po kopalni odkrywkowej? Proponuje odwiedzić cottbus, miasto po niemieckiej stronie. Od polskiej granicy do samego cottbus czyli przez ok 50 km ciągnie sie krajobraz ksiezycowy. Ogromne dziury w ziemi które z czasem zaleja woda i dookoła ktorych może urośnie parę drzew. Jest tylko taka różnica między nami a niemcami że tamte rejony to przede wszystkim lasy i piach i parę wiosek na krzyz a bezrobocie jedno z większych w kraju. slyszeliscie o specustawie?? Warto o tym poczytać. Ja zaczynam sie bac zyc tutaj juz nie mowiac o moich dzieciach..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elwirka
ponad rok temu ocena: 67%  22
Oj ludzie jakie ciemne masy kopalnia zatrudni z 300 pracowników prace straci na początek kilka tysięcy osób dotknie to wszystkie miejscowości w pobliżu 50 km czyli Krobia , Miejska górka , Pudliszki , Poniec , Bojanowo nie mówiąc o wioskach w tym rejonie przecież większe miasta to tez odczują typu Gostyń , Leszno i Rawicz za rok zrobi się kopanie za 5 elektrownie a za 10 składowisko odpadów radioaktywnych tego chcecie dla waszych dzieci duże miasta robią sobie z nas kpinę dlaczego takich inwestycji nie bierze się pod Poznań , Wrocław lepiej zrobić syf wieśniakom którzy nie potrafią się bronic to nie jest interes tylko rolników tylko wszystkich mieszkaniowców tych terenów żeby nigdy nie powstała ta kopania dla ich zdrowia i wartości nieruchomości i nauczymy się szanować prace innych jeśli ktoś obraza rolników którzy naprawdę ciężko pracuj aby utrzymać siebie i swoje rodziny i produkując dla nas żywność to wstyd .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ folk
ponad rok temu ocena: 29%  21
leperom nic się nie opłaca tylko płakać i brać dofinansowanie z uni do roboty do miasta za 1200
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ granat
ponad rok temu ocena: 31%  20
Nikodem nie naprężaj się tak bo nie wygrasz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jack
ponad rok temu ocena: 73%  19
Sam nie wygra ale z takimi tłumami to raczej mu się uda zresztą nie tylko jemu tylko nam wszystkim.
~ sandokan
ponad rok temu ocena: 29%  18
Do ~ erer :pytasz czy 4 grupą są bezstronni recenzenci, którzy tracą cenny czas na edukację społeczeństwa.?........ Wywołany do tablicy odpowiem krótko. Pokazałem podział na 3 grupy nie uważam żeby była potrzeba na zmianę W której z tych 3 grup wspomnianych recenzentów umieścisz to kwestia Twojego sumienia ...i tyle .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sandokan
ponad rok temu ocena: 35%  17
Spalarnia - nie. Elektrownia atomowa - nie. Farma wiatrowa - nie. Zapora - nie. Kopalnia - nie. Dom dziecka - nie. Przedszkole - nie. Autostrada - nie. Jeno zasiłki zabrać , drogi zaorać , prąd odciąć i niech żyją ekologicznie . Amen Rolnik, który dzierżawi teren pod siłownię wiatrową może rocznie otrzymać około 20 tys. zł. Do gminy z podatków rocznie za jeden wiatrak wpłynie około 70 tys. zł .O dopłatach za każdy hektar jakie dostają rolnicy z grzeczności nie wspomnę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ k
ponad rok temu ocena: 62%  16
Nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz. To taka gratka dostać 20tys rocznie za wiatrak? A może rolnicy wolą pracować na swojej ziemi, a nie zastawiać ją wiatrakami? A z tymi dopłatami to się nie ośmieszaj. Od razu widać, że nie masz pojęcia o pracy rolnika i o wydatkach, jakie ona ze sobą niesie. Te dopłaty to nie premia, za to nie jedzie się na wakacje.
~ jestem z miasta
ponad rok temu ocena: 36%  15
no i masz racje. Niech rolnik sprzeda ziemie i kupi gdzie indziej. Albo zainwestuje w coś, póki mu firma daje większe pieniądze, bo jak Państwo wyrazi zgodę na wykup to nic nie zrobi. Państwo zaproponuje mu taką a taką stawkę i koniec targowania. A wygląda na to że kopalnia będzie na 99%. Niektórzy może boją się że stracą KRUS co 3 miesiące płacony i inne dopłaty. A zwykly przedsiebiorca musi co miesiac placic i to 3-krotność !! KOPALNI TAK
~ sandokan
ponad rok temu ocena: 26%  14
Kopalni węgla brunatnego i elektrowni nim napędzanej NIE! Gazu łupkowego nie można wydobywać, bo to zatruje wodę. Biogazowni nie wolno postawić, bo śmierdzi i ściągnie szczury. Z odpadów roślinnych, które rolnikom zostają na polach, można przecież produkować prąd. Farmy wiatrowej też nie, bo to szumi, rzuca cień, a wiatrak jest wyższy od kościoła. Masztów telefonii komórkowych bo można dostać raka . Wszystkich tych przeciwników można podzielić na kilka grup :1. to ludzie, którzy są zazdrośni, że osobiście nie otrzymają żadnych profitów z planowanej inwestycji. 2. są to pseudoekolodzy protestujący, mimo że np. GreenPace wspiera farmy wiatrowe. 3 trzecią istotną grupę są ci, którzy nie chcą, żeby coś się zmieniło. "żeby nic nie było".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ erer
ponad rok temu ocena: 65%  13
Sandokanie, czy 4 grupą są bezstronni recenzenci, którzy tracą cenny czas na edukację społeczeństwa.?
~ Zbigniew
ponad rok temu ocena: 43%  12
No żal jak się patrzy na wypowiedzi młodego M.... no żal straszny.... Pokazuje to poziom jego funkcjonowania i podejścia do innych ludzi. Czuje się jakby był bezkarny i on może wszystko. Niech jedzie i niszczy turem wszystko. Później na dołek go i bykowcem po plecach! To się odechce. A w obłoczkach bujają wszyscy Ci, którzy głosują na PSL!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ erer
ponad rok temu ocena: 62%  11
do Myślący - w pierwszej chwili przeczytałem BND i przeraziłem się nie na żarty... ale "SND" kojarzy mi się jedynie z Dmowskim (Stronnictwo Narodowo-Demokratyczne). Co myśliciel miał na myśli, niech się człek domyśli.
~ Myślący
ponad rok temu ocena: 35%  10
Do erer witamy naczelnego oficera politycznego SND
~ erer
ponad rok temu ocena: 62%  9
Próbujesz spłycać wypowiedź człowieka mającego cel w życiu. Sam w zamian niczego nie zaproponowałeś. Wysil się, kropkowiczu.
~ wycieczka
ponad rok temu ocena: 61%  8
jak bedzie kopalnia to bedzie przerabane.............. pustkowie........ kto nie widział jak wyglada obszar kopalniany niech sie wybierze na wycieczke do bełchatowa........ poza tym legnica lubin głogów tam sa złoża na 30 mld ton a u nas na 1 mld ton. dlaczego tam nie zrobia kopalni??????????? to rentoniejsze miejsce........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ error
ponad rok temu ocena: 34%  7
ale ci zryli mózg
~ naprawdętakmożebyć;(
ponad rok temu ocena: 60%  6
Kopalnia zajmie powierzchnię 20km x 20km terenu. Jeśli wydobędą węgiel, bardzo głęboko ziemia zostanie pozbawiona wody, magnezu i soli mineralnych! W odległości kolejnych 20km dlatego nie urośnie żadna roślina, nie będzie żadnych zwierząt!!! A teraz WY LUDZIE MYŚLCIE LOGICZNIE! Chcecie stracić swój dom, szukać życia gdzieś daleko gdzie jest obco? Praca w kopalni -na pewno nie macie na co liczyć. I to śmieszne "może będziecie mieli lepiej i tańszy węgiel"- niech ten człowiek się nie udziela, BO to NIE jest nagroda motywacyjna dla agenta nieruchomości czy czegoś innego... TU JEST NASZ DOM. TO JEST NASZE I WASZE ŻYCIE. PROSZĘ, NIE ZNISZCZCIE SOBIE JEGO ;(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sandokan
ponad rok temu ocena: 31%  5
No to macie przykład że tak naprawdę chłop nie chce zawsze na nic nowego się zgodzić : http://wyborcza.biz/biznes/1,1... to o turbinach wiatrowych .......... http://wyborcza.biz/biznes/1,1... bo trują o elektrowni atomowej pisał nawet nie będę bo to nie ma sensu
~ uzaa
ponad rok temu ocena: 39%  4
zabic na ulicy ... to sie robi chore, jakas sekta czy co?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
ponad rok temu ocena: 38%  3
Hmmm a nic im sie nie opłaca produkować...ciekawe...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu ocena: 25%  2
Widać pieniądz:)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ e
ponad rok temu ocena: 39%  1
Nie tylko pieniądze, popatrz dobrze, ile tam słomy z butów wystaje. KOPALNI TAK TAK TAK !!!