Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Trzeci dzień FORMY - teatr, wystawa malarstwa, koncerty [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 3 miesiące temu    11.08.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Teatr „Układ Formalny” do działań scenicznych zaangażował publiczność Teatr „Układ Formalny” do działań scenicznych zaangażował publiczność  fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Popołudniowy trzeci dzień FORMY rozpoczął spektakl teatralny „Spólnota” formacji „Układ Formalny”.

Przedstawienie przenosi widza do początku lipca 1928 roku, w dzień Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości. Wtedy tysiące Polek i Polaków niosło tęczowe flagi symbolizujące jedność i postęp. Śpiewano pieśni, odbywały się debaty, naukowe odczyty oraz pokazy sztuk spółdzielczych. Spółdzielczość, jak każda wielka idea, miała swoich przeciwników, zarówno z lewej jak i z prawej strony sceny politycznej. Spektakl „Spólnota” opierał się na zasadzie współpracy aktorów i widzów, tworzących widowisko. Uczestnictwo polegało na scenicznym współdziałaniu. Spotkanie aluzji do współczesności z przeszłością, stawiało pytanie o stan naszego społeczeństwa. Czym dzisiaj jest wspólnota i czy warto brać odpowiedzialność za to, co wspólne? Spektakl był świetnie zagrany i przygotowany scenograficznie. Duże tempo i zaangażowanie widzów stworzyło atmosferę prawdziwej, intelektualnej przygody.

Po spektaklu w galerii „Na Piętrze” przy Szkole Podstawowej nr 6, odbył się wernisaż wystawy malarstwa Karoliny Pach „Scenografia obrazu - przestrzeń, niedopowiedzenie”. Była to jej praca dyplomowa na ASP we Wrocławiu, a jej promotorem był prof. Jacek Jarczewski. Przed wernisażem z koncertem wystąpiło Trio IO.

Wieczorną część FORMY wypełnił koncert formacji „Evorevo”, świetnie ubarwiony grą świateł i projekcją video.

Ostatnim punktem programu, na który czekało wielu widzów, była projekcja niemego filmu „Ponad śnieg” z 1929 roku z muzyką na żywo Waldemara Rychłego, lidera legendarnej formacji „Kwartet Jorgi”. Scenariusz filmu powstał na podstawie opowiadania Stefana Żeromskiego. Muzyka przygotowana do filmu oparta była na motywach kresowych oraz melodiach ludowych zapisanych przez Oskara Kolberga. Świetnie zagrany koncert wpisywał się w folk, łączący tradycyjną muzykę europejską z jazzową improwizacją i energią akustycznego, rockowego grania.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Waldek
  3 miesiące temu 1
  Ale tłumy tam były jestem w szoku;)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji