Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Trzecia edycja festiwalu KONIUGACJE za nami

› Kultura i Rozrywka 2 miesiące temu    7.04.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 4 ocen 2 / 100%
A A A
Tegoroczny Festiwal Artystyczny „Koniugacje” wygrała Gabriela Kundziewicz z WarszawyTegoroczny Festiwal Artystyczny „Koniugacje” wygrała Gabriela Kundziewicz z Warszawy fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Finał trzeciej edycji Festiwalu Artystycznego „Koniugacje”, który prowadził Bogusłąw Sobczuk, rozpoczęły prezentacje laureatów, ale jeszcze przed ogłoszeniem wyników.

Na scenie zaprezentowali się następujący wykonawcy: Tom Bishop, Nicole Sarna, Alskar, Gabriela Kundziewicz, Pamkao i Malwina Kulisiewicz. Po oficjalnym ogłoszeniu wyników festiwalu wystąpiła, założona ponad czterdzieści lat temu przez Mariana Przybyła, rawicka formacja „Koniugacja”. Koncert był świetnie zagrany i zaśpiewany, jeden z lepszych w ostatnim czasie.

- „Koniugacja” jest wizytówką Rawicza - powiedział Bogusław Sobczuk. - Świetna muzyka, przejmujące teksty i energia bijąca ze sceny, powodują, że nigdy nie mam dość słuchania ich utworów.

Klamrą spinającą festiwal był recital Katarzyny Groniec „Ach”. Była to równocześnie promocja najnowszej płyty artystki. Czegoś takiego Rawicz dawno nie widział! Recital łączył piosenki z aktorskim przekazem, a wszystko ubarwiała animacja na ekranie. Katarzyna Groniec śpiewała porywająco, niezwykle ekspresyjnie, nie pozwalając publiczności na głębszy oddech. Integralną częścią recitalu byłą gra świateł, którą artystka perfekcyjnie wykorzystała. Występ nagrodzono burzliwymi brawami.

- Poziom tegorocznych prezentacji był bardzo dobry - skomentował werdykt jury Dariusz Taraszkiewicz. - Nie można było wszystkich nagrodzić, ale nasze odczucia były bardzo zbieżne. Ocenialiśmy wykonania, teksty i muzykę, przekaz i wrażenie sceniczne, które często uzależnione są od kolejności występowania. Cieszy coraz większy zasięg festiwalu i jego rosnąca, ogólnopolska renoma.

- Miło mi powiedzieć - dobranoc! - i do zobaczenia za rok! - zakończył festiwal Bogusław Sobczuk.

W odczuciu wielu osób była to najciekawsza odsłona z trzech edycji Festiwalu Artystycznego „Koniugacje”.

Jury (Katarzyna Groniec, Jowita Augustyniak, Bogusław Sobczuk, Marian Przybył, Dariusz Taraszkiewicz) wysłuchało 16 występów, spośród 41 wykonawców, zgłoszonych wstępnie do festiwalu. Przyznano następujące nagrody i wyronienia:

I nagroda (2000 zł) - Gabriela Kundziewicz, II nagroda (1000 zł) - zespół Tom Bishop, III nagroda (500 zł) - formacja Alskar

Nominacje na 55. Studencki Festiwal w Krakowie - zespół Tom Bishop i Malwina Kulisiewicz

Nominacje na 47. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki „BAZUNA” - Karolina Zygner i Mus Trio

Nagroda Dyrektora Domu Kultury w Rawiczu - zaproszenie na udzial w koncercie zamykającym Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz - Nicole Sarna

Wyróżnienie - zaproszenie do koncertu laureatów - Malwina Kulisiewicz i zespół „Pamkao”

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Mieszkaniec Rawicza
  2 miesiące temu ocena: 67%  4
  Przykra informacja! mimo chwalebnych i pozytywnych komentarzy na temat zaangażowania się Pani Dyrektor ZUK Justyny Urbaniak której praca została nie doceniona i w związku z odejściem na emeryturę Dyrektora nie otrzymała poparcia przez Pana Burmistrza i stanowisko zarządzające otrzyma osoba która widocznie jest bogatsza w doświadczenie i zarządzanie zakładem ZUK i bardziej kompetentną łącząc swoje wykształcenie, będzie przykro nam pożegnać Panią Justynę bo takiej oddanej Szefowej nie będzie! Powodzenia Pani Justyno i większego szacunku dla Pani na nowej drodze zawodowej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ leszczyniak
  2 miesiące temu ocena: 100%  3
  Miasto Leszno może zazdrościć Rawiczowi poziomu kulturalnego. Z przyjemnością obejrzałem finałowy koncert. Wysoki poziom uczestników festiwalu, świetna Koniugacja, a koncert Katarzyny Groniec zwalający z nóg! Oby tak dalej!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ olo
  2 miesiące temu ocena: 94%  2
  Pan dyrektor Taraszkiewicz z DK i pani dyrektor Urbaniak z ZUK najbardziej kompetentne i trafne decyzje personalne pana burmistrza.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 123
  2 miesiące temu ocena: 100%  1
  Popieram komentarz powyżej, te osoby chcą coś zrobić a nie tylko siedzieć na stołkach i brać kasę. Życzę im jak najlepiej i trzymam kciuki oby dalej tak zarządzali częścią naszego miasta jak dotychczas.