Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Trzecie miasto partnerskie Rawicza? Tym razem kierunek - Białoruś

› Aktualności› Samorząd 2 miesiące temu    25.01.2019
Anna Siecla
komentarzy 13 ocen 2 / 0%
A A A
 fot. Centrum Informacyjne Burmistrza

Delegacja z rawickiego magistratu pojechała do białoruskiego miasta Głębokie, by rozmawiać o współpracy gospodarczej i kulturalnej.

Od 2017 roku gmina Rawicz współpracuje z dwoma miastami partnerskimi - niemieckim Attendorn oraz czeskimi Strakonicami. Szczególnie dobrze współpraca układa się z Niemcami, którzy już kilkakrotnie odwiedzili miasto i brali udział np. we wrześniowej edycji Święta Pyry.

Czyżby przyszła kolej na następnego zagranicznego partnera? Między 18 a 21 stycznia w białoruskim mieście Głębokie przebywała delegacja z rawickiego magistratu, w skład której weszli: burmistrz Grzegorz Kubik, dyrektor Domu Kultury Dariusz Taraszkiewicz, Magdalena Kaczmarek - Kierownik Biura Promocji i Komunikacji Społecznej i Julita Augustyniak - Kierownik Biura Obsługi Inwestora i Przedsiębiorcy.

Jak zaznacza włodarz, kierunek wyjazdu nie był przypadkowy. Wykorzystano znajomość zawartą podczas odbywającego się od kilku lat w Rawiczu Festiwalu Muzyków Ludowych.

- Przedstawiciel miasta Głębokie był obecny na rawickim wydarzeniu od jego pierwszej edycji, dlatego mieliśmy możliwość wymiany doświadczeń na gruncie kultury. Głębokie jest miastem zamieszkałym przez dużą grupę osób pochodzenia polskiego, a w okresie międzywojennym leżało w granicach II Rzeczypospolitej - wyjaśnia Grzegorz Kubik.

W programie styczniowej wizyty znalazło się m.in. zwiedzanie muzeum, obiektów kulturalnych i lokalnych zakładów produkcyjnych. Przedstawiciele magistratu odwiedzili również zakład produkujący nasiona i sadzonki sosny. Delegację z Rawicza w urzędzie miasta przywitał występem zespół ludowy. Burmistrz miał okazję porozmawiać również z miejscowym przewodniczącym rejonu (odpowiednikiem burmistrza) - Olegiem Viktoroviczem.

Dyskutowali o możliwościach wymiany kulturalnej oraz młodzieży. - W osobistej rozmowie opowiadaliśmy o naszych miastach. Głębokie jest zdecydowane na podjęcie współpracy. W związku z tym zaprosiłem pana przewodniczącego do Rawicza. Termin wizyty jeszcze nie został ustalony - twierdzi włodarz. Jak zaznacza Centrum Informacyjne Burmistrza, pierwsza wizyta miała głównie charakter rozpoznawczy, a rozmowy będą kontynuowane podczas rewizyty białoruskiej delegacji w Rawiczu, która prawdopodobnie ma się odbyć w pierwszym kwartale tego roku.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Fred
2 miesiące temu ocena: 100%  15
Może trochę o historii tych ziem... piękna historia! Losy Polaków... Rawiczanie - komentatorzy więcej otwartości!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Putin
2 miesiące temu ocena: 80%  14
Łukaszenka wam zaraz z głowy wybije te " niegdyś polskie ziemie". Zapomnijcie o tym. Oni myślą o konsolidacji z Rosją a my się tam wciskamy. Pomysł conajmbiej nietrafiony.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dobry kierunek
2 miesiące temu ocena: 23%  13
Jak zwykle ktoś musi nawet taką sprawę zdyskredytować obrazić inicjatorów itp.a ja uważam że takie partnerstwo jest bardziej potrzebne aniżeli to z Niemcami chociażby ze względu na historię i ludzi tam mieszkających z polskimi korzeniami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ QWERTY
2 miesiące temu ocena: 90%  12
Jak zwykle ktoś musi zachwalać poczynania siwego wąsa mimo, że są głupie. @Dobry kierunek wsaz proszę 3 zalety tego ewentualnego partnerstwa, które są odczuwalne przez zwykłego mieszkańca gminy.
~ wizualizacja kierunku
2 miesiące temu ocena: 96%  11
Z Niemcami to rzeczywiście trzeba być ostrożnym, bo gdy 2 września 1939 roku "odwiedzili nasze miasto", to przez ponad 5 lat tych odwiedzin nie chcieli zakończyć.
R E K L A M A
~ Kompas potrzebny
2 miesiące temu ocena: 82%  10
A còż to za ważna sprawa jest. Inicjatorzy amatorzy, inicjacja i partacja.
~ tour
2 miesiące temu ocena: 79%  9
To już niech tam zostaną i wprowadzają dobrą zmianę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żadne
2 miesiące temu ocena: 84%  8
Czy ktoś może mi powiedzieć jakie korzyści płyną z takiego partnerstwa, nie licząc urzędniczych wycieczek?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do historia
2 miesiące temu ocena: 90%  7
A gdzie można się na taką wycieczkę historyczno poznawczą zapisać?
~ Historia
2 miesiące temu ocena: 33%  6
Czegoś może się dowiesz o historii tych niegdyś polskich ziem.
~ Coś robimy
2 miesiące temu ocena: 80%  5
Co to znaczy wymiana kulturalna? O jakim wsparciu mówisz, bo jeśli o finansowym to co oni nam mogą dać? Bo my im jedynie możemy powiedzieć jak mogą wziąć kredyt. Sami nuc nie mamy. Z doradztwem inwestycyjnym też kiepsko, nic nam nie wychodzi, same porażki.
~ ...
2 miesiące temu ocena: 29%  4
Wymiana kulturalna, wsparcie Polaków tam mieszkających A jest ich tam bardzo dużo
~ ...
2 miesiące temu ocena: 88%  3
Jak z objazdem do Masłowa-medialne.
~ Janko Valski
2 miesiące temu ocena: 89%  2
Korzyści nie ma żadnych, ale za to są spore straty.
~ Urzędnik
2 miesiące temu ocena: 76%  1
Będzie gdzie na wycieczkę pojechać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A